• "pele'nin 10 numarayı giydiği bir takımdan 10 numarayı giyerek geldim" diyen tabata'dan sonra santos'da 10 numarayı giyen çocuk.

kariyeri benzemesin.
  • kulübü santos fenerbahçe'ye pazarlasın diye fotomaç'a prim verdi galiba. bugün hakkında yapılan haberde kaka'yı kesen adam vurgusu yapmışlar ve kısa zamana dünyanın en önemli oyuncularından biri olur diye iddia etmişler. hatta bonservisi 26,5 milyon euro ama aldanmayın 1-2 yıla 100 milyon euro diyorlar. oha! messi mi lan bu adam? fenerbahçe'miz için alex sonrası ganso mantıklı, çok da iyi transfer olur hatta ama bu kadar da bokunu çıkarmayın. ayrıca eski gs'li elano'nun da açıklaması var: "hem ortada hem kanatta oynayabilen sol ayağı bu kadar etkili bir oyuncu daha bilmiyorum, belki alex'le kıyaslanabilir ." yani adam bir alex olabilir.
    allah iyiliğini versin fotomaç.
  • alex'in brezilya'da en beğendiği genç oyuncuymuş.
  • sözlüklerde injury prone kelimesinin karşılığı olarak adı yazan topçu.
  • aniden büyük bir düşüşe geçmesinin sebebi sakatlığıdır. sakatlığı yüzünden geleceği "baltalanan" yıldızlar listesinde 4. sıradadır. tanıdık olarak 5. sırada gökhan gönül de var.
  • mısır'da düzenlenen 2009 u-20 dünya şampiyonası'nda brezilya'nın en hızlı, en etkili oyuncularından biri. şahane bir sol ayağı var. lakabı ganso. avrupa'ya kapağı kim atamamış ki, o santos'da kalacak.
  • u-20 dünya kupasında oynadığı maçlarda sahadaki geri kalan 19 futbolcudan hemen sıyrılan, göze batan bi çocuktu. zamanla adından çok söz ettirir.. ayrıca yazılanlara göre city'nin tekifi ret ederek adam olacak çocuk olduğunu bi kez daha belli etmiş.
    http://tinyurl.com/yhkfyc7

(bkz: wonderkid)
  • saf teknik ozellikleri bakimindan dunyada sayilidir.fakat mental anlamda football manager'daki ozelliklerinin altinda oldugunu dusunuyorum.fiziksel olarakta oyle.fakat turkiyede fenerbahce gibi yaratici oyuncu sayisi 0 olan bir kadroda ınanilmaz fark yaratir.ama ersun yanal'in istedigi o kosu mesafelerine cikamaz.bana kalirsa sevgili yazarlar ve okuyucularim,brezilya liginin yumusakligi ile pisen ve avrupa futboluna yabanci olan bir futbolcu olarak fenerbahce icin yinede bicilmez kaftandir.ama bana sorarsaniz su daha faydali olur (bkz: dusan tadic) fizik ve mental olarak gansonun uzerinde fiyati biraz daha pahali olabilir.
    edit:bakmayin biraz kotuledigime ganso ınanilmaz bir oyuncu
  • futbol tarihinde teknik potansiyeli en yüksek 10 futbolcu arasına rahatlıkla girebilecek futbolcu. sakatlıklardan dolayı o kadar geriledi ki, sakatlık sonrası ilk maçında dribbling bile atamıyordu korkudan. e haliyle buna biraz içe dönüklük, biraz tembellik, biraz da şöhreti kovalamaya gerek yok, az olsun bizim olsun, nasıl olsa ülkemde iyi kötü top koşturuyorum mantalitesi de eklenince potansiyelinin çeyreğine bile yaklaşamadı adam. gerçi kendisinin pek umrunda değil gibi dursa da futbolseverlerin gözü yaşlı.
    paralel evrenlerin birisinde bu adamın potansiyeline ulaştığını izleyen kendim ne şanslıdır şimdi...
  • çok yetenekli olan bu adamın brezilya milliyetçisi olduğunu düşünmekteyim. sao paulo'ya transferinin yanı sıra, fm 2013'te oynadığım oyunda yıl 2022 oldu adam hala brezilya'da. onunla aynı zamanda parlayan bütün adamlar( lucas moura, oscar, neymar) avrupa'ya gelmişken kendisi brezilya'da kalmıştır. zaten bu saatten sonra bu adamı almaya kalkan kulüp de, geldikten sonra ganso'nun "ben sıla hasreti çekiyorum " gibi triplere girmesini göze almış olur. bu arada milliyetçi falan dedik ama şaka bir yana, alan kulübe sınıf atlatabilecek özelliklere de sahiptir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap