• burada satış yaparken mağdur olan insanlar varken bu entry'i girmek küfür gibi olacak, ama burası ekşi sözlük.

çok şükür kendimce iyi kazanıyorum, giyecek birşey beğendim kırk yılda bir almak istedim. çok büyük bir satış sitesi olmadığı, ve özel şeyler sattığı için tabiki karşı taraf paypal ile anlaşmalı, ve direkt kredi kartı ile bir satışı yok.

alamadım lan istediğim şeyi. parasını verip alamadım. gümrük birliği var. serbest piyasa var. forex var. vergi almaya gelince o da var.

bok var. bileğimin hakkıyla, kıçımızdan ter gelerek kazandığımız paraları istediğim gibi harcayamıyorsak, bir bok yok. motivasyon da yok. dünyalığını yapan kendi çözümünü bulsun mu istiyorsunuz oğlum siz? katma değer yaratanı cezalandırmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz? dış ticaret açığı mı kapadığınızı sanıyorsunuz paypal kapatarak, yurtdışından sipariş edilen ufak tefek şeyleri gümrüğe takarak, el koyarak caydırmaya mı çalışıyorsunuz? ilkelliktir bu be, ayıptır. sanayide daha yerli komponent şartı koymayı tartışacağına pırpır savaş uçağını mı tanıtmak sizin tek derdiniz ya..
  • vpn açın. hesap olmadan vpn açılan ülke üzerinden kredi kartınızla ödeme yapın. adresi falan o ülke ayarlayıp detayını sıkın dediğim servis. bende işe yaradı.
  • alernatifi için: (bkz: payoneer)
    kur dönüşümünden biraz hoplatsalar da, aynı işi görüyor.
    bir para hiç paradan yeğdir ne de olsa.

tanım: türkiyede yasaklanan nimet.
  • gümrük limitlerinin düşürülmesiyle birlikte paypalın yasaklanmasının da ithalatçı lobisinin işi olduğunu düşünüyorum. millet yurtdışından ne kadar az alış veriş yapsa biz de bu kazları o kadar yolarız diye uğraşıyorlar. arada bizim gibi komisyonculukla değil bir şeyler üretip satarak para kazananlar ekmeğinden oluyor ama bu leş yiyiciler için önemi yok, ceplerine 3-5 daha fazla girsin yeter.
  • toplu şekilde her gün dönmeleri için kendilerine ve ilgililere mesaj yazmamız gereken hede.

bddk bunu siktir etti ve daha da bu konuda bir planları yada düşünceleri yok. o yüzden yılmadan usanmadan habire rahatsızlık vermemiz lazım. yoksa geri dönmeyecekler.
  • bekle dedi gitti ben beklemedim oda dönmedi
  • istisnasız yüzbinlerin kazancına engel olup bilerek veya bilmeyerek ülkeye döviz girmesini istemeyenlerin koyduğu yasağa konu olan dünya genelinde kabul görmüş ödeme sistemi.

yurt dışında çalışılan şirketlere, sitelere vs anlatamıyoruz. yahu adamlara paypal yok diyorum ülkede, nasıl yani diyorlar. yasak kardeşim yasak diyorum. kuzey kore'mi orası diye alay konusu oluyoruz.

öğrencisinden tut, fabrikatörüne kadar her sektörden insanın rahatça kullandığı ödeme sistemini, ülkesine kazandırdığı dövizi eliyle iten bir sistem düşünemiyordum ama düşünemediğim şey başımıza geldi.

bunu aşmanın yolları var mı ? evet var.

1- farklı bir ödeme metodu kullanmak. güvenlik riski var.

2- yurt dışında sanal kredi kartı sistemleri var. o ülkenin vatandaşının alabileceği kredi kartı bilgilerini size özel sanal olarak çıkartıp ( aynı bizim ülkemizdeki sanal kart mantığı ) bu karta para yüklüyorsunuz. o şekilde paypal'a tanıtıyorsunuz. paypal'dan alışveriş yapıyorsunuz. tek kötü yanı, sadece ödeme yapabilmeniz, ödeme alamıyorsunuz. en azından kısmi olarak aşılabiliyor. paypal hesabınıza bir şekilde ödeme aldığınızda bunu da sanal kart mantığı ile başka ülkeden, uluslararası transfer yapabilirsiniz ancak astarı yüzünden pahalıya gelir.

yani anlayacağınız, ülkenin en başta yazılım, sanat olmak üzere bütün bilişimde olan küçük girişimcileri tamamen silip atmış bir kararın ortak noktası, ödeme yöntemi paypal.
  • özlenen eski sevgilidir
  • bilmeyen de dünyada bütün ülkelerde paypal'ın serverları var sanacak. abd,avrupa,rusya gibi ticari getirisi server kurma masrafını rahatlıkla karşılayabilen ülkelerde var ama adamlar üç kuruş kazanmak için milyonlarca dolar harcayıp burada serverla mı uğraşacak?

dünya üzerinde paypal olmayan üç beş ülkeden biriyiz. kimseyi maddelerle kandırmayın.

tanım: geçen sene lisansı türkiye'de iptal edilen ödeme sistemi.
  • cin'den bir sey aliyorsun. malin kendisi 2 dolar, kargo ucreti de yok. nasil oluyor, cin hukumeti kucuk ihracatciyi destekliyor. sen yeter ki ihracat yap ulkeye para getir, ben kargonu oderim diyor. bizde de kucuk ihracatci ihracat yapamasin, parasini ulkeye rahat getiremesin diye paypal'i yasakliyorlar.

bir de "paypal ile ulkeye doviz giriyordu ama girenden daha fazla para da cikiyordu, o da engellendi" yorumu var. tamam da giren para paypal'e bagimliydi ama cikan para paypal'e bagimli degil ve dolayisiyla engellenmedi, ornegin yurtdisindan surekli alisveris yapan biri olarak paypal'in kapanmasi yurtdisi alisverisimi azaltmadi, bu sefer direkt kartla aliyorum alacagimi. cikan para gene cikiyor yani ama giren para engellendi. gerisi lafu guzaf.
hesabın var mı? giriş yap