• (bkz: pazar)
  • iki defa onsekiz metre su altı dalışı yaparak geçirdiğim gün ve tek yıldız ödüllü.
  • biz zavallı çalışanların tek izin günüdür
  • arada kalmışlığın diğer adı yahut insanın "şimdi" dışında her yerde oluşunun göbek adı.
  • sabahın 5.30 unda uyandığım ve işe geldiğim şantiyenin boş olduğu gün :( adalet mi nan bu
  • "biraz da şu tarafa dönem de uyuyam" dır
  • butun gun uyumaktır. hayır arkadaslarım hadı kalk kalk dıye uyandırmaya geldıler 'bı pazar gunum var bırakın da rahat uyuyayım' dıye kızdım. gecen gun okuldan gelınce elımde kumanda sızıp kalınca allahım ben baba mı oldum demıstım bugun ıyıce tescılledım. ne tek pazarım var benım ya? ben her gun uyuyan ıkıncı ogretım ogrencısıyım. sonra kalktım cam da kar oynayan sevgılılerı ızledım. hızımı alamayıp dısarı cıktım ama kendımı yer de buldum. uyumus, kalmısım yıne anca kalktım. ıyıce asosyal oldum. soguk sehır de okumanın kotu yanları bu.
  • kalabalık denir genelde ama işte aslında herkes dün dışarı çıkmıştır.
    ben pazar sabahlarını çok seviyorum öğlene kadar her taraf boş yanı rahat rahat gezip çayınızı çorbanızı içer güne güzel başlıyabilirsiniz.
  • tezer özlü'nün çocukluğun soğuk geceleri adlı kitabında

"pazar günleri...şimdilerde...sokak aralarından geçerken...gözüme pijamalı aile babaları ilişirse, kışın,yağmurlu gri günlerde tüten soba bacalarına ilişirse gözlerim...evlerin pencere camları buharlaşmışsa... odaların içine asılmış çamaşır görürsem... bulutlar ıslak kiremitlere yakınsa, yağmur çiseliyorsa, radyolardan naklen futbol maçları yayımlanıyorsa, tartışan insanların sesleri sokaklara dek yansıyorsa, gitmek, gitmek, gitmek, gitmek, gitmek.....isterim hep.

diye anlattığı gündür.
  • çok çabuk biten bir gün(?) kalkıyorsun, kahvaltı ediyorsun saat 15:00 oluvermiş. allah aşkına böyle gün olur mu ya? bir öneriyle geldim sizlere. pazar isimli günümsüyü cumartesiye bağlayalım. pazar'a gün demek gerçek günlere yapılan bir haksızlıktır. koskocaman cumartesiye isim bulamayıp bu sikimsonik günümsüye isim koymak da ayrı bir olay. allah belanı versin pazar.
hesabın var mı? giriş yap