• bilgisayar parçalarını montajlama, tamirat ve onun gibi şeylerin olduğu, çok hoş görünen bir simülasyon. şuanda erken erişimde ve steam fiyatı 28 tl. benim gibi canavar sistemlere sahip olmak isteyip de olamayanlar için bir tatmin yolu olabilir.
    steam sayfası
  • yazicioglu simulator
  • simülatörle alakası yok. anakartı tutup kasaya sürüklüyorsun takılıyor. dur bakalım eğilerek o vidaları geçir, port bracket'ı takarken elini kes her yer kan olsun, cpu macununu doğru dağıtama cpu yansın. anca o zaman simülatör olur.
  • nasıl para kazanacağımı bir türlü anlayamadığım oyun. pc mark'tan 3800 küsür puan istiyorum ve param 245$ diye teklif geliyor, kabul edip işi alıyorum.
    pc'yi bir açıyorum işlemciyi yükseltiyorum puan yine düşük kalıyor, ram ekliyorum yine puan o seviyeye ulaşmıyor. ekran kartı eklemeliyim diyorum puanı yükselteceğim ama mevcut ekran kartından yüksek ekran kartı zaten 350$ toptan zarar ediyorum.*

nasıl halledeceğimi bilenler yeşillendirirse sevinirim.
  • bir car mechanic simulator olmasa da gideri olan oyun. size küçük bir oda ve bir adet masa veriliyor. bilgisayarınızdan mail yoluyla gelen siparişleri tamamlayıp para kazanıyorsunuz. en azından kariyer modu bu şekilde ilerliyor.

kariyer modunda görev tamamladıkça level alıyoruz ve level aldıkça mekandaki ikinci masa, yeni bilgisayar parçaları vs açılıyor.

gelen görevlerde ilk başta "bilgisayar virüs girdi temizleyiver" olarak başlayıp, devamında "bilgisayarım şu oyunu çalıştırmıyor, önerilen konfigürasyonu yapıver" olarak devam ediyor. arada "bilgisayar açılmıyor" tarzında hiçbir ipucu olmayan görevler de oluyor.

sizden istenen hızlıca bu görevleri alıp, bilgisayarın sorununu çözüp geri göndermeniz. bazı süreli görevler var belli bir süre içinde tamir edip gönderilmeleri gerekiyor. bunun dışında kasa modifikasyonları da yapabiliyorsunuz. farklı ışıklandırma ayarları, farklı farklı fanlar takabiliyorsunuz. ama su soğutma ile ilgili henüz birşey göremedim. zaten oyun early access aşamasında şu an belki ilerde eklerler.

3dmark olayı biraz amelelik oluyor. adam diyor ki ram değiştir. görevde 3dmark çalıştır yazıyor. her seferinde usb belleği bilgisayara sokup, açıp, 3dmark kurup restart atıp 3dmark çalıştırmak gerekiyor. 3d mark da bilgisayarın hızına göre 1-2 dakika sürebiliyor. ilk olarak 3dmark'lı görevleri başlatıp diğer görevlere geçebilirsiniz.

parça siparişi da önceden yapmak lazım. görevi okurken ne istediği yazıyor. mesela rami 8 gb yap diyor. hemen 8lik ram siparişi verip ertesi gün gelecek şekilde kargo ayarlarsanız, hem tamir edilecek bilgisayar hem de ram aynı anda kapıya geliyor ve zaman kazanıyorsunuz.

3 çeşit kargo var. aynı gün teslim 100$, ertesi gün teslim 30$, 3-5 gün teslim 10$ şeklinde fiyatlanmış. daha level 5 oldum, ertesi gün teslim şu an işi görüyor.

uzun süre oynanacak gibi bir oyun gibi görünmüyor şu anda çabuk sıkacak gibi bir havası var.

kendi bilgisayarını yapma modunda da yaptım abi tamam da ne olacak sonra? herşeyin en iyisini taktım 3d markta 15bin yaptım eee?
  • bu oyunun çok ileri seviyelerinde siparişlerimin birbirine karışmaması için oyunu not kağıtlarıyla oynuyorum. sipariş ettiğim parçayı ve parçayı kime sipariş ettiğimi not ediyorum. yalnız su soğutmalı parçalar ve overclock isteyen müşteriler başlayınca oyunun suyu çıkıyor. bana şu kadar 3dmark puanı yap diyor, işlemcimi şu kadar overclock yap diyor ama verdiği bütçe yetmiyor. işi yarıda bırakınca da 1 yıldız veriyor size müşteri haliyle.
  • 7-14 ekim 2021 tarihleri arasında epic games tarafından ücretsiz verilen oyun. kütüphanenize eklediğiniz takdirde, satın almış gibi sonsuza dek oynayabileceksiniz.
  • istediğim bilgisayarları simüle etmek için önce fiziksel bilgisayarımı toplamayı gerektirecek sistem isteyen oyun
  • 3,5 yıllık laptopımda rahat rahat çalışan, herhangi bir yüksek performans gereksinimi olduğunu düşünmediğim oyun.

yalnız level 2'ye geldim ve şimdiden sıkıldım. yine de pc toplamak ile ilgili bilmediğim 3-5 şey öğrenirim diye biraz daha oynayacağım. mesela bizim zamanımızda çekmece gibi açılan hard disk bölmeleri yoktu.
  • başlarda güzel geliyor ama bir süre sonra sıkıyor oyun. 2. si geliyormuş o da çıkınca deneriz ama ne kadar uzun soluklu olur bilemiyorum. simulator güzel aslında her şeyi düşünmüşler ama dediğim gibi biri süre sonra sıkıyor artık.
hesabın var mı? giriş yap