• 2006 yapımı hollywod filmi. nick nolte, bebek yüzlü bir elemana amerikan usulü sokak felsefesi yapıyor.
  • dan millman isimli jimnastikcinin başından geçenlerin hikayesini anlatan film. nick nolte filmde buddhanın reenkarnasyonu gibi bir adamı canlandırıyor, seyretmesi keyifli ve dinlendirici bir yapım olmuş.

http://us.imdb.com/title/tt0438315/
  • nick nolte'un bugüne kadar oynadığı roller arasında ona en çok yakıştığını düşündüğüm rolünü sergilediği film...

hayatın bazen filmlerden de daha inanılmaz olabileceğini gösteren filmlerden...

film gerçeklere dayanıyor... oysa tamamen kurgu olsaydı, bazı sahneleri veya genel teması için "siee, peh, film işte" vs. diyebilirdik...

sırf nick nolte'un o güzel performansı için izlemeye değer...
  • "dingin savaşçı" adıyla kitabı yayımlanmıştı eskiden
  • nick nolte gerçekten iyiydi..
    amerikan tipi sokak felsefesi doğru.. ama en azından akıllı diyalogların da bolca olduğu bi film..
    tabe yinede gişeye yönelik bir hollywood filmi olduğu için fazla bişi beklemeyin ama izlenilebilir, hoş ve normalin altında olmayan bir film..
    yinede ben arşivime koyarmıydım die sorarsanız, yanıtım: "hayır!" olurdu
  • konusu bakımdan karete kid andıran, kimi zaman akıcı kimi zaman ağır ilerleyen, ortalamayı çokta geçemeyen bir film.
  • içinde geçen sözler bakımından beni kendisini hayran bırakmış şahane film. azmin zaferi gibi geyiklere girmeyeceğim ancak bu film bitimindeki insanın içini kaplayan o derin huzur için bile seyredilir, seyrettirilir. ayrıca insanın günlük hayatta sürekli gözlerinin önünde olan, yıllardır klişeleşmiş te olsa gün aşırı unuttuğu pek çok kavram bu filmle beraber beyne daha bir sağlam oturur.

''the ones who are hardest to love are usually the ones who need it the most."
  • cok cok guzel bir film. insani 'yasamaya' tesvik eden bi sey bu. en guzel yani da ne biliyo musunuz? sonu. hani hikayenin gercek oldugunu anliyosunuz ya, iste o zaman.

http://www.danmillman.com/
  • --- spoiler ---

- where are you?
    - here.
    - what time is it?
    - now.
    - what are you?
    - this moment.

--- spoiler ---
  • neye bakmasi gerektigini bilmeyenlerin anlayamayacagi "sey"lerle dolu film.
    bakis acisina gore " karate kid bu yeaa " diyen de; " hayata bakis acim degisti " diyen de olacaktir.

(bkz: carpe diem)
hesabın var mı? giriş yap