• görünüş olarak çok tatlı bir köpek fakat, ileri derece de salak bir cins kanımca. şu ana kadar yaptığı en akıllıca hareket sahibi yokken onun terliklerini koklamak oldu..
  • dün kendisinin bir kediden dayak yediğine şahit oldum. ilk patiyi yedikten sonra neye uğradığını şaşırdı garibim. zor ayırdık valla. sevmesi çok zevkli, bir o kadar da sevilmeyi sever yalnız. bütün gün sevilsin, kucaktan kucağa gezsin isteyen, çocuk dostu bir köpecik. o kadar tatlı ki. :)
  • bugün sahiplendiğim köpek. 1.5 aylık daha ufacık lan.

uzandım şimdi sözlükte geziyorum, o da uzandı yanıma beni izliyor.
  • hollywood’ta ev aldıktan sonra geriye tek eksik kalırmış: pekinez
  • köpek zeka sıralamasında 138 köpek cinsi içinde 132. olan köpek, bencilmiş bir de.
    düşünülesi.
  • en sahiplenilesi bulduğum köpek cinsi. oyuncu. dünya sevimlisi. pamuk gibi. sessiz, resmen melek gibi. kendini sevdiriyor. gel diyorsun geliyor git diyorsun gidiyor. laftan anlıyor. eğitimi kolay gezdirmesi kolay. al kucağına dünyayı gez. insana resmen yaşama sevinci veriyor.
    daha fazla anlatamicim ühühühü :( şöyle beyazından yeni doğmuşundan bi tane de benim olur mu bi gün be..
  • gördüğüm en aptal ve karaktersiz hayvanlardan birinin ırkı. bunu sevenlerin tipine ve sevimli gelen davranışlarına aldandığını düşünüyorum.

kapıdan geçmesin istersiniz döne döne şımara şımara gelir araya kafasını sokar geri çekmez ve geçer. hareketleri rastgeledir ve tahmin edilemez. (serserı mayın)
    tekrar içeri almak isterseniz gene döne döne savrula savrula bir hal olur yakalamak eziyet olur.
    durdan yapmadan laftan anlamaz. yapma dedikçe götü başı ayrı oynar.
    gel dersiniz gelmez. tanımadığı adam gel der koşa koşa gider ona kendini sevdirmek ister.
    sofrada yemek yerken rahat bırakmaz. iki parça yiyecek diye o tiz ve koca sesiyle havlaya havlaya tüm yemek zevkinizin içine sıçar.
    hep kucağa alınmak ister, almazsanız havlama seansı tekrar başlar.
    sahibini bile tanıdığını sanmıyorum. yabancılara sürekli yılışır.
    ilginç durumlar: kediden dayak yemek, küçük kuş ırklarından ölesiye korkmak, yere düşen her şeyi yemek.

sözün özü safi eziyet olan bir tanesi şu anda yanımda yoremde bulunuyor.

yaklaşık 10 hayvan besledim, en saldırgan canlıdan bezmedim ve hepsine ölene kadar baktım, bu hayvanı eskaza ben almış olsam ilk fırsatta onunla ilgilinecek peygamber sabrı olan birinin başına sarardım.

dıpnot: tek bir köpek üzerinden yapılan kişisel gozlemdir. genel analiz niteliği taşımaz.
  • bir küçük köpek ırkı.
    mecalleri kesilene kadar ümitsizce her şeye “hev“lerler, laftan sözden anlamazlar.
    muhakkak iyi terbiye edilmiş, çok sevimli olanları da vardır; zira terbiye köpekte çok önemli ve etkilidir.
    anadolu ağızlarında yer alan bocu kelimesi bu köpekleri kastetmektedir desek sırıtmaz.
    (bkz: bocu), (bkz: #112422080)
  • ortalama sokak köpeğini bile eğitebilirim gel otur kalk bekle gibi ama bunun en fazla belli bir şekilde ıslık çaldığımda gelecek kadar zekası var.

oynarsın 1 saat ilgilenirsin sonra koca salona bırakır üst kata ya da bahçeye çıkarsın peşinden gelmek ister. bahçeye çıkarırsın, 2 tur atar geri yanında biter. evi kaybetse yolu bulamaz.
    her yeni bir insan gördüğünde sevinçten altına işiyor. prostat misin amk :)

geçen ölü taklidi yapayım kesin sikine bile takmaz dedim aynen öyle oldu.

muhabbet kuşuna bile ölü taklidi yapsanız bir şekilde sizi kurtarmak ister ama bunda öyle bir zeka yok. hayvan sadece sevgi istiyor.

iki kişi birbirini öperek eliyle koluyla falan sevsin, hemen araya giriyor beni de sev diye.

genel olarak sessiz, oynarken pek kolay kızan birisi değil haliyle yanlışlıkla ısırma gibi olayları yok.

sıçma eğitimi harbiden zor. ıbne kakasını yapınca bu sefer de yaptım diye havlıyor uzakta iseniz. etrafını temiz istiyor. oldu paşam taharet de yaptıralım!

tip olarak çok sevimli ancak köpek dediğin azcık ağır başlı olacak. hiç yoktan terliklerimi getir dediğinde anlayacak.

senin her yediğini de yemez, yese de motoru bozar. hayvan ufacık zaten, yemek arttı suyuna da ekmek banayim götüreyim şuna derseniz iki kere düşünün. yağlı mi dokunur mu diye.

hayvanın susadigini düşünürsün önünde suyu gösterirsin siklemez. eline su dökersin, orucunu açmış gibi şapır şupur suyunu içer.

aşırı ilgi isteyen köpek.
  • ingiliz ordusu çin imparatoru xianfeng'in yaz sarayını yaktıktan sonra yağmalamış ve bir pekinizi de kraliçe victoria'ya hediye etmişlerdir. ismi de looty yani ganimet idir. ingilizler ilk defa süs köpeği ile bu şekilde tanışmıştır.
hesabın var mı? giriş yap