• geçmişte ya da bugün için futbolun neresinde ne sıfatla konumlandırıldığı, spor tarihinde hangi görkemli karede yer aldığı artık pek umrumda değil. ama söz konusu kişiliksizlik ise orada bi' dururum. o konuda efsanedir.

http://www.radikal.com.tr/…eden_olay_sozler-1185559

futbolcu için; (bkz: #35362984)
  • fifa'nın maskotu, şirinlik abidesi yapay tavırları ve gülümseyişiyle iticilik abidesi. havaalanı yapımında ölen işçiden üzüntü duymak yerine "beni asıl ilgilendiren havaalanının yetişip yetişemeyeceği" diyebilmiş, futbolun patronlarının fino köpeği. isterse topu yere düşürmeden sektire sektire, kendi ceza sahasından alıp herkesi çalımlayıp gol atabilen yeteneği olsun, gözümde insan olarak beş para değeri yoktur. önceden de sevmezdim ve çok içten pazarlıklı bulurdum, son sözleriyle kendi karakterini iyiden iyiye ortaya koymuştur.
  • ölse de hayatın cilvesini görsek dediğim maskot
  • pele mi bulent uygun mu sorusunun tarafı, eskilerin efsane futbolcusu, yeni dönem faşisti, endüstriyel futbol aşığı.
  • bu efsaneyi unutanlar şu videoya göz atabilir!
  • sen git futbolun daha sert ve aynı şekilde defansların daha beceriksiz olduğu bir dönemde 1200 küsür gol at. 3 adet dünya kupası kazan ve bunlarda baş rollere soyun. senden daha iyi olduğunu beyan eden tek futbolcu diego armando maradona olsun. sen maça çıkacaksın diye afrika'da savaşlar dursun, kırmızı kart gördün diye tribün ayaklansın geri oyuna alınmak zorunda kal.

sonra gelsinler seni, son yılların en etkili forvetlerinden kolombiyalı falcao'yla, uruguaylı suarez'le karşılaştırsınlar. futbol gerçekten popularite odaklı bir spor.

futbol tarihinde yer alan değil, futbol tarihini ayaklarıyla yazan futbolcu. sapla samanı ayırmak lazım.
  • stat inşaatında ölen 23 yaşındaki işçiyle ilgili recep tayyipvari açıklamlarını yeni okudum.

bu adamı zaten canlı canlı izlememiştim ama efsane olarak aklımdaydı.

maradona'nın son dönemlerini izleme şansına sahip oldum.

maradona'nın marjinal hayatı ve devrimci ruhu her zaman bana daha doğal ve sempatik gelmiştir.

ve sen pele, istediğin kadar gol atmış ol, istediğin kadar kupa kaldırmış ol, zerre umrumda değilsin.

napoli gibi orta karar bir italyan takımını zamanında efsane yapan maradona ile, senin gibi brezilya'dan avrupa'ya gitme cesaretini gösterememiş, uefa'nın borazanlığını yapan bir maymunu karşılaştırma zahmetine bile girmem artık.
  • rezil adam. bugünkü maçı inşallah sahada izliyordur. nisan ayında şunları söylemişti inşaatta ölen işçi hakkında.

"ne yapalım olur böyle şeyler, bir kaza oldu, bunu hayatın bir cilvesi olarak kabul edelim" demesi brezilya'da ağır eleştirilere yol açtı. pele daha da ileri giderek, "beni endişelendiren işçilerin ölümünden çok havaalanlarının alt yapısının zamanında yetiştirilemeyecek olması"
  • şu an yanında olup suratının aldığı hali görmek isterdim.

hevesi kursağında kaldı garibin.
hesabın var mı? giriş yap