• yukarıda reklamları izlediniz, ben doğrusunu yazayım:

1- tv'ler için birçok marka gibi "genellikle" ips panellerini lg'den, va panellerini samsung'dan alır. bu firmalarla ortaklığı, ortak üretimi falan yoktur. kendi üretimi (tp vision) paneller de vardır ancak bunları genelde monitörlerinde kullanır. geçen seneye kadar tv'lerde de kendi panellerini de kullanıyordu.

2-monitörler için au optronics gibi tedarikçilerden sıklıkla monitör paneli alır. (kendi de sıkça üretir) yalnız auo (benq-acer) monitör panelinde de bu tp vision denen arkadaşların eline verir. tp neye göre en büyükmüş anlamadım? bence de en büyük beşiktaş o zaman...

3-her üretici gibi çin'den parça alır. ayrıca philips de dahil sağdan soldan herkes parça toplamaktadır.

4-"kendi ses sistemini kullanır" olabilir elbette ama lg hoparlörler için harman kardon'la çalışırken, samsung ise geçtiğimiz yıl harman grubu satın almışken philips'in ses sistemi konusunda bok yemek düşer. abartmayalım lütfen...

5-android işletim sistemi sony tarafından da kullanır. fonksiyonelliği avantajıdır (her türlü programın kurulabilmesi, android esnekliği, yaygınlığı) ancak gerek tizen'den, gerekse webos'tan daha yavaştır. tv'de android olacak diye deliriyorsanız bir android box alabilirsiniz ancak tv'nin kendi işletim sistemini değiştirme/hızlandırma imkanınız yoktur. bunu iyi değerlendirmek gerekir.

6-quantum dot (dat değil) teknolojisi samsung'un öncülüğünde geliştirilen ve qled serisi modellerinde olan bir olaydır. bu asla bir panel tipi değildir. va panelin önündeki bir çeşit film tabakadır. arçelik'in falan da böyle modelleri var, philips'in bununla övünmesi anlamsızdır. ayrıca lg de nanocell diye benzer bir panel önü film teknolojisi geliştirmiştir.

7-görüntü işlemcisi anlamında yıllardır kral sony'dir. örneğin sony x1 extreme işlemcisi şu anda en iyisi olarak bilinir... philips'in bu anlamda borusu ötmez, övgü almaz.

oled modelleri ya da pus8602 gibi özelliklerine göre iyi fiyata satılan modelleri alınabilir. ancak bunlar dışındakileri öneremiyorum, genel olarak tv'leri pek iyi değil... sony & samsung'un üst modelleri (8-9 serileri) daha iyi seçim olur.

(bkz: #75610351)
  • uzak durulması şarttır.
    7 yıldır kullanıyorum, deneyimli kullanıcılar bu kadar kötülenmişken, sırf ambilight var ve etiket özellikleri iyi diye philips tv almak saftirikliktir.
    hiç aldanmayın, ikna olmayın, biz yanlış yaptık, siz lg ve samsung’dan şaşmayın.
    ısrarla tekrar ediyorum.
    uzak durulması şarttır.
  • berbat ötesi tv leri olan firma. 4k tv sindeki dahili uydu alıcısı 4k standartlarını tam olarak desteklemez. dlna sı var ama dlna standartlarının birçoğunu desteklemez. menüleri kanal geçişleri yavaş p+ ya bas çay koy anca kanal gelir. öyle ucubedir. düşmanıma tavsiye ederim.
  • 3 yıl içinde 4 kez tamir gören televizyonum son tamirinden 3 hafta sonra yine bozuldu.

siktimin ssb board'u için 430 tl bayıldım. sadece 3 hafta sonra ekranda görüntü yok, sadece ses var.

kesinlikle almayın. almayın. almayın...
  • philips değildir.
    tp vision'dır.
    sadece marka hakkı satın alındığı için üstünde philips yazar.
    içindeki parçalar çin'de üretilen kalitesiz ekipmanlardır.

4 yıl içinde 8. kez bozulan, her seferinde ayrı bir board'u bozulan ve tamir başına 450 tl para istenen (carlayınca 300'e düşüyor) boktan televizyonlardır.

servisleri iğrençtir, terbiyesiz ve tv getir-götür için 50 tl para isteyen zihniyettedir. (bkz: tezel elektronik)
  • 4k model bir led tv'sini 4 yildir kullandigim, ama 2.yildan sonra ekrandaki gölgelenme ile birlikte yaşamaya alıştığım tv. yeni alacağım tv markası kesinlikle philips olmayacak.
  • android tv diyerek daralta daralta konuşmuşlar. konuyu biraz açalım.
    12500 tl ye 58pus8506 modelini aldım,9 aydır kullanıyorum, aldık alalı ne yavaşlık nede bir kapanma gibi durumlar olmadı. ekranda kararma veya tozlanma ıvır zıvır durumu da yok. bir arkadaş demiş doğru modeli almanız gerekli diye. gayet haklı bu arada, benim tv'de 4 çekirdek işlemci 2 gb ram ve 16 gb bellek var. işlemcisi de tv için gayet hızlı ve yeterli. 1 gb ram olan modeller aniden kapanmalar yapabiliyor. çoğu modelin ayar ve normal gezinti menüsü bomboş desek yeridir, hiç bir ayar yok sürekli takılmalar donmalar var. özellikle şuradan anlayın;
    model isminin başında 6, 7, 8 gibi rakamlar olur bunu nesil olarak düşünün.
    devamında 0, 5, 7, 8, 9 gibi rakamlar olur bu serinin özellik bakımından segmenti gibi. (arabalardaki boş dolu mantığı)
    üçüncü hane anladığım kadarıyla ara modellerde ve tasarım değişikliklerinde oluyor.
    son rakam ise desteklenen yıl aralığını ifade ediyor. son rakam şöyle ki;
    7 ise 2012-2022
    8 ise 2013-2023
    9 ise 2014-2024
    0 ise 2015-2025
    1 ise 2016-2026
    2 ise 2017-2027
    3 ise 2018-2028
    4 ise 2019-2029
    5 ise 2020-2030
    6 ise 2021-2031 tarihleri arası geliştirme güncelleme gibi destekler devam edecek mantığında işliyor.
    misal benim sahip olduğum tv üzerinden gidersek 58pus8506 demek;
    58 ekranın inç olarak büyüklük değeri
    p harfi tv model bir ürün olduğunu
    u harfi ekranın hd mi fhd mi uhd mi yoksa oled mi olduğunu
    s harfi dijital çözümleyici tipi (bunu boşverin siz)
    8506 8. nesil 5. model 0. tasarım 6. destek serisi
    bu şekilde anlarsınız. gidip lönk diye 8005 modelini alırsanız en boş 1 gb ramli 2 çekirdekli kanı hızında bir tv ye sahip olabilirsiniz. menüdeki parlaklık ve kontrast ayarından başka bir bokla oynayamadığınızla kalırsınız. 8506 nın ayar menüsünde ise duvar rengi oda ses kalibrasyonu kumandadan tr asistan desteği (bu çok güzel çalışıyor) 12 katmanlı beyazlık ayarı, renk tonuna özel kontrast ayarı ısf akıllı gündüz gece desteği gibi daha sayamadığım onlarca özelliklerin arasında takılırsınız.
    kötüsünü alıp akıllı olmayan ir kumanda ile ''ekran niye dondu yeaa bu ne yeeaa'' diye takılırsınız.
    varsa merak ettiğiniz şeyler yeşillendirebilirsiniz.
  • vizontele'de damadın amcasından hediye edilen televizyondur.
  • ambilight ve hue setup ile çılgınlar gibi sincan dolmuşuna çeviriyoruz evi :)
  • 58pus8505 modelini piyasaya göre uygun fiyat ve ödeme koşullarının da cazibesi ile aldığım tv. satış danışmanı tvyi epey methetti ve ikna etti beni. 2 haftadır kullanıyorum şu an için herşey yolunda, ambilight teknolojisi film ve dizi keyfini üst seviyeye çıkartıyor. ses kalitesi etkileyeci. ancak tv geçişleri ise bir o kadar da kötü ve yavaş. kaliteli izlenimi veren kumandası var ancak kullanım açısından yeterli değil, sık sık karıştırıyorum tuşları. ekranda toz, böcek yorumlarını okudum, şimdilik birsey yok ama ileriye yönelik endişelendirmiyor değil. o kadar para verip de sorun yaşamak kimse istemez. teknoloji kabul ediyorum şans işi ama biz de işimizi şansa bırakmamak için premium markaların premium ürünlerini kullanıyoruz, umarım herşey yolunda gider.
    görsel
hesabın var mı? giriş yap