şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdiye kadar gordugum en pratik ve en yararlı raspberry pi projesi. bu proje ile kendi dns serverinizi yaratıyorsunuz. bu dns server reklam linklerini filtre ediyor. adware gibi ama cok daha iyi. istatistiklere gore hemen hemen 10% luk trafik sadece reklam linkleri icin. cok kisa zamanda bu reklam linklerinin filtre edilmesi ile internetinizin daha hızlı ve daha kaliteli oldugunu hissediyorsunuz.
 • evde adblock kullanmama sebebim.
  sbc* alıp router olarak ayardım ve üstüne pihole kurdum, bu router'a bağlı tüm cihazlarla reklamsız bir şekilde internette gezinebiliyorum.
  adblock yüklü olduğu için açılmayan sayfalar da pihole yükledikten sonra açılır hale geldi.
 • youtube reklamlarınıda buyuk olcude azaltan metod.
 • şimdiye kadar denediğim en başarısız raspberry pi yazılımı. güncel filtrelerle bile reklamları azaltmadı, sadece google daki ürün aramalarında çıkan linklere erişimi engelledi... sayfa ulaşım süresini .3 saniyeden 1.5 saniyeye çıkardı. birkaç günde bir kilitlenip internete erişimi komple engelledi. sildim kurtuldum diyordum ki şimdi de raspberry pi'ın internete erişimini engelledi. statik ip ayarlarında sorun yok fakat internete erişemiyor. torrentbox'u da bozdu gider ayak. şimdi iki gün çözmeye uğraşalım.

  interface eth0
  static ip_address=192.168.1.17/24
  static routers=192.168.1.1
  static domain_name_servers=127.0.0.1

  mission critical raspberry pi'ınıza kurmayın, sağda solda kartına format atmaya üşenmeyeceğiniz raspberry pi ınıza kurun.

  edit: sudo nano /etc/dhcpcd.conf ile manuel dns ayarları ekleyince sorun düzeldi.
 • net, subnet, network gibi seyler hakkinda fikriniz yoksa kurdugunuzda basinizi agritabilen sistemdir.
  sonra aglarsiniz internet baglantimi kesti falan diye.

  neyse, public sunuculara kurulmasi tavsiye edilmez.
  open resolver project yersiniz agziniza bullugu.