• eskişehir'de yaşanan olay sonrası istenen hapis cezasıdır.

katillerin, tecavüzcülerin bile 3-5 sene yatarak çıktığı ülkede, böyle 'adi suç' olarak görülebilecek bir konuda 18 yıl hapis istenmesi ne kadar doğru bilemedim. bir yandan iğrenç bir olay karşısında bu kadar ceza istenmesinin caydırıcı olacağını düşünüyorum, bir yandan da o zaman kadın katillerine, tecavüzcülere, gaspçılara neden bu 'caydırıcılığın' gösterilmediğini anlamıyorum.

edit: inatla 'ceza ile ceza istemi' arasındaki farkı bilmediğimden bahsedilmiş. yanıtım: başlık dışında entry okumayı bilmediğiniz.
  • caydırıcı olması bakımından doğru, daha adi suç işleyenlerin bile daha az ceza alması bakımından fazla olan cezadır
  • öncelikle beter olsun. beğenmiyorsan işini, git daha üst düzey iş yap.

haber'deki detaya göre, "tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek'ten 2 yıldan 15 yıla kadar" ayrıca "'mala zarar vermek' suçundan da 4 aydan 3 yıla kadar" hapis cezası talep edilmiş.

tarım bakanlığı yayınladığı listede yer alan firma sahipleri için de aynı davayı açıyor mu?
  • sübut bulduğu suçlardan biri kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye atmak olduğundan doğal karşılanabilecek durum. tabi kişi ceza alırsa muhtemelen alt sınırdan cezalandırılacaktır. bu da orantısızlıktan blablabla
  • sanirim pizza savcinin kirmizi cizgisiymis.

(bkz: bunu yapmayacaktin dostum)
  • sabahattin ali’nin sözü her şeyi açıklıyor: "

dünyanın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!... niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahlûku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz?
  • savcı mütaalasını sanki karar verilmiş gibi buraya taşıyan mallar var. bu arada umarım cezası 18 yıl olur.
  • doğru istemdir. pizzaya tükürülür mü?
  • siz tek bir görüntüye bakıyorsunuz ama kurye muhtemelen sipariş edilen bütün pizzalara aylardır tükürüyordu.. eğer kuryenin ciddi bir hastalığı da varsa muhtemelen bütün herkese yani topluma bulaştırdı.. her türlü hapsi hakediyor yani..
  • haketmiş
hesabın var mı? giriş yap