• “ahmet bey tüm gün beni ignore etti. son meetingi kaçırdığım için hala bana kızgın sanırım.”

yukarıda ki cümleden anlaşıldığı gibi en büyük gideri kendinden giden dili.
  • crossfitten doğan sakatlıklar sonucu fizyoterapiye harcanan paralar büyük gider kalemi olarak görülebilir.
  • günde 4 çakmak yediriyorsan kusura bakma da enayilik sende.
  • kira çok önemli bir yer tutar. zira işine yakın bir yerde veya yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir yerde oturmak istiyorsa 2 bin lira kira ve aidat ve faturalarla beraber yaklaşık 600-700 lira da ek masrafı olur. eğer biraz birikmişi varsa lira yerine mortgage önemli bir kalemdir.

onun haricinde eğer kendini geliştirmek isteyen bir beyaz yaka ise kurs ve eğitim masrafları önemli bir yer tutar. eğer bunları yapmıyorsa ama bir yandan da sosyalleşmek istiyorsa ikinci kalemi bu olacaktır. ikisini de yapıyorsa zaten sağlam kazanıyordur işi de çok ağır değildir. bir nevi bordo berelidir.

son olarak kendi çevremde kadınlarda giyim ve seyahat önemli bir gider kalemi iken erkeklerde daha ziyade hafta sonu eğlence harcamaları daha önemli bir yere sahip.
  • öğle yemekleri. günlük kazancın %20'si janjanlı öğle yemeklerine gömülmekte.
  • tabiki öğlen civardaki restronlarda yenen yemek masrafı. pahalı hamburger veya salata veya somon yanında bir de sıkma meyve suyu veya italyan maden suyu olan bir menü şöyle üstüne bi de kahve 50-60 tl.
  • kira, aracımın kredi taksiti, dışarda yenen ve dışardan söylenen yemekler.
  • insanlıkları
hesabın var mı? giriş yap