şükela:  tümü | bugün
  • adama şiir yazdırtan.

"pazar gününden pazartesinin stresini yaşar gibi
    merhem olmaz bu majezikler, buscopanlar
    sen daha başlamadan adamı üzüyorsun muayyen"
  • geliiiiii
  • burada yazılanlar sayesinde erkeklerin hakkımızda biz kadınlardan daha çok şey bildiği dönemdir.
    kadından kadına tabi ki değişir ama çoook feci şekilde geçiren kadın sayısı çok azdır, ağlayarak trip atarak ilgi görmeye çalışan ya da etraftan yaptığı saçmalıklara anlayış beklediği için -regl oldum olacam ahanda oldum- modunda dolanan kadınlar daha çoktur.
    sizin yüzünüzden erkekler bizi öcü belliyor kızlar, yapmayın. tamam anladık regl oluyorsunuz, pms falan, ama alın battaniyenizi alın nutellanızı açın bi film falan izleyin. sözlüğe yazmaktan daha iyi geleceğinin garantisini veriyorum.
    bu arada, biz öcü değiliz genşler sakin. tamam hormonlar bi kıpraşıyor, az biraz duygusallık alınganlık oluyor ama abartanlara anlam veremiyorum ben.
  • son bir senedir -her defasında- çok ağır bir şekilde atlattığım dönem. öyle ki artik zıvanadan çıkmaya başladım bu dönemlerde. bir de uzadıkça uzuyor şerefsiz pezevenk. bu seferki harbiden sert vuruyor. iki gündür öküz gibi ağlıyorum her şeye. cildim çok feci bozuldu. ellerim ayaklarım şişti. sinir sistemim zaten, kalk gidelim, diyor. ömrümde ilk defa böyle hassas hissediyorum kendimi. selam verenin kafasına terlik fırlatasım geliyor. gerçekten bitsin gitsin diye dört gözle bekliyorum. kalbim bile yok yere sıkışıp duruyor. hele bir de bu sıcaklarda ateş topuna dönmüş vaziyetteyim. resmen durup durup halime de sinirlenip ağlıyorum. mütemadiyen ağlıyorum, ağlıyorum ve ağlıyorum...
  • sert geciren/sonrasinda kanamasi agir olan kadin icin nimet;
    (bkz: mirena)
  • bu dönemin sancısı olmaz, sanrısı olur.

(bkz: pms dönemi sanrısı)

(evet, leyla ile mecnun izlemeye başladım tekrar. belli mi çok?)
  • allah belasını versin o dönemin

edit: sakinleşeyim yazarı belki götümden uyduracağım bir tanımı
  • bizi biraz anlayın döneminin tıp terimidir.
  • sivilcelenme oranıyla doğru orantılıdır.
    edit: beyler yapmayın, dişi değilim :(