şükela:  tümü | bugün
 • onca pms konulu başlık arasında olmaması garip ama gerçek. (ara: pms)

  öncelikle pms zamanı dellenen iştahın aynen aşermede olduğu gibi kiloya bir etkisi olmadığını belirtelim. tabi ikisinde de konseptten çıkmamak kaydıyla.

  pms yemekleri ilk olarak sinsice kendini gösterir. normal öğünlerde birden artan tuz ihtiyacı, yemek sonrası adet olmadığı halde "tatlı bir şeyler var mı" diye sormalar, tv karşısında çerçöp pislik yemeler başlar.

  bünyede ani şişkinlikler de kendini gösterdiği için yenenler de fazla gelir ve sonunda "aaa ulan pms gelmiş" aymasıyla durum legalize olur. bu aydınlanma anı; pms'li kişinin şen şakrak buzdolabına seyirttiği andır.

  pms iştahı pms bunalımları ile kolkola gezdiği için artık ota boka yemek yeme bahanesi olarak bakılabilir. çok sinirlendin, ye bir gofret; yoruldun, çorbaya dal, canın sıkıldı, çekirdek çitle; televizyonda bir şey yok, dondurma ye; çok güzel film var, cipsi lüptet...

  bu dönemde sinirsel zayıflık da had safhada olduğu için özellikle karbonhidrat ve şeker ağırlıklı şeyler ilgi odağı olur. iyi de gelir. makarna ve börek tüketimi, nutella ve gofretler ilaçtır, can dostudur. neyse acıktım, kısa kesiyorum, ezcümle; süper yemeklerdir.
 • (bkz: mcflurry)
 • (bkz: ne yesen bos)
 • icinde cikolata olan her $ey...
 • erkeklerin genellikle kadinlar tarafindan tuketilen miktarda tuketmedigi seyler.
 • hele de evde tatlı namına bişey yoksa pratik çarelerle uydurmaca bulunan yemeklerdir...
  normalde hiç tercih edilmemesine rağmen iki potibör bisküvi alınır; içlerine teker teker bir ressam edasıyla fıstık ezmesi,bal, pekmez,kayısı reçeli karışımı sürülür... sonra bu iki mükemmel parça birbirine kavuşturulur ve tadı çıkartılarak yenilir...
  pms'in ilk günüyse bununla yetinmek zordur; tekrar iki parça pötibör alınır bu kez karışıma tamamiyle batırılır ve yine üstüste konur, bulaşık parmaklarla kavranır ve afiyetle mide yolculuğuna çıkarılır; bu tarifin bonusu da yalanan parmaklardır...
  ancak iyisi mi siz murphy yasalarına kulak verip tatlısız pms'e yakalanmayın...
 • (bkz: kakaolu keşkül)
  (napalım evde sadece kakao ve hazır keşkül bulabildim.allah allah!!!)
 • nutelladan başka birşey yalan olduğu için bu dönemlerde birden fazla şekil alabilir bu kutsal yiyecek . bugün itibariyle denediğim nutellalı çilek de bu listeye girmeye hak kazanmıştır. o çileği alır da nutellanın içine içine bandırıp yediğinizde "işte çileğin nutellaya, benim de huzura kavuştuğum an" diye geçirebilirsiniz içinizden .
 • sevgilinin beyni.