• star tv'nin son bombası olan program. tanıtım reklamları dönmeye başladı ekranda. jüriler akıllara zarar yine..hemen baştan sona sayıyorum; orhan gencebay, bülent ersoy, ebru gündeşve armağan çağlayan.
    eylülde başlayacak program ve ne kadar atsak tutsak da yine izlenme rekorları kıracak.
    bu kısmı geçiyorum da kafama takılan soru şu ismi koyan kişi ..
    hani canlandırmaya çalışıyorum kafamda hangi beynin ürünü olabilir diye ..yok olmuyor bulamıyorum bu program isminin konulmasındaki mantıklı gerekçeyi.
    başta popstar dedin ..gayet iyi yaptın.. eyvallah .. yahu daha sonra neden alaturkayı koyuyorsun?
    popstar seçeceksen neden alaturka söyletiyorsun ?
    alaturka söyleteceksen neden seçilen adamı popstar ilan ediyorsun?
    "alaturkastar" de bari ..
    o kadar para dök program yap .. ismini popstar alaturka koy. sonra "da insanlar bana saygı duysunlar" diye bekle ..ibrahim tatlıses misin be adam ?
  • yayın karşılığı format sahibi firmaya ödeme yapılan bir program olduğu için adı, "alaturka star" yapılamayan yani üst başlık olarak "popstar alaturka" tanımının kullanılmasının mecburi olduğu programdır. ödül yüzbin ytl'dir. sunuculuğunu bir önceki popstar katılımcısı günce ve yapımcı osman tan erkır'ın yaptığı yarışmada, şef selçuk tekay'dır.
  • popstar serisinin son halkası, bu hızla giderlerse ufukta "popstar atmospheric gothic oriental death metal" gözüküyor...
  • (bkz: oxymoron)
  • bulent ersoy'un bir yarismaci bayan icin gecmisi saibeli dedigi program.

bu cumleyi vurgulari tirnak icinde kelimelere vererek okuyalim bakalim nasil olacak

"bulent ersoy'un" bir yarismaci bayan icin gecmisi saibeli dedigi program.

bulent ersoy'un "bir yarismaci bayan" icin gecmisi saibeli dedigi program.

bulent ersoy'un bir yarismaci bayan icin "gecmisi saibeli" dedigi program.

ne ilginc oldu degil mi?
  • bülent ersoy'un nasılsa ortam iyice alaturka deyip terminoloji konusunda iyicene coştuğu yarışma.

bülent hanım: erbâb-i garez bizden ırağ olduğu yeğdir düşmez yare zirâ okumuz sâhib-i şeştüz behey!
    yarışmacı: ehelele elehehe ehele...

(bağdatlı ruhi'nin terkib-i bend'inden arakladık diyaloğu, taklaya gelmeyelim)
  • sözlük tarafindan ilgi görmeyen yarisma.
  • nur cennet'in en az üç haftadır son üçe kalıp, son üçten ilk sırada çıkarak yarışmaya devam etmesi ve jüriyi şaşırtması (malum renge sokması) olayına sahne olan yarışma.
  • elimden geldiğince bünyem aldığınca, yarışmacılardan çok jüriyi takip etmek için her pazar izlediğim yarışmadır. özellikle bülent ersoy ve orhan gencebay arasındaki diyaloglar adami gebertir. ama baktiginizda cidden makam usul vs hakkında derya olduklarını görürsünüz. incisi harbiden boldur:

bülent ersoydan inciler:

heyet i umumiye azaları= jüri üyeleri
    acelite nedeniyle= acele nedeni ile
    diskasyon= tartışma
    fevkaladenin fevkinde= olağan üstü sanırım..
    hâlk= bildiğin halk iste
    izle izle biriktir...

orhan gencebay da arada bi "bülent hanım" arada bi "bülent kardeşim" diyerek oyle kendince bi orta bularak sakin sakin efendi gibi yorumunu yapar...

ebru gundes kendini pek bozmaz... cok fazla yorum yapmaz.. inatlaşmaz... bülent hanımla girdiği ve "kırık" bir şarkıcı polemiğinden başka vukuatı yoktur...
    armağan çağlayan olayin magazini boyutunda takilir...
  • 3 adet devasa jüri üyesi ile dikkati çeken (armaganı geç), bu ülkeye böyle alaturka bir yarışma lazımdı dedirten ve izlemesi zevkli olan program. ne var ki rayting kaygılı gereksiz safsatalar da biraz azalsa ne iyi olur dediğimiz de oluyor zaman zaman. jüride türkiyenin kalbur üstü sesleri ve bestecileri var ama yarışmacılar da onlardan aşağı kalmıyor. alaturka sevenler için ise, kaçırılmaması gereken bir zevk.
    bir hafta da ibrahim tatlıses katılsa konuk olarak diye düşünmüştüm ama onun da rakip programı varmış meger aynı saatte.
hesabın var mı? giriş yap