• annemin yemeklerini* ozlememe sebep olmus,sactıgı mutluluk yetmemis sitedir.*
  • hayretle karisik hayranlikla ara ara takip ettigim site. bilmiyorum bizim aile mi bir garip. ne ben ,ne annem, ne teyzem ,ne kardesim boyle yemekler yapamiyoruz, hadi yemek yapildi diyelim boyle guzel sofralar da kuramıyoruz. anlamadigim birsey de hatice hem calisiyor hem yemek yapiyor. ben isten eve gittigimde 1 cesit yemek yapacak halim kalmiyor birakin 3 cesidi.
    ne olur biri soylesin herkesin annesi/teyzesi vs. boyle mi?, yoksa kendi ailemden suphe edecem.
    mesela bir iftar sofrasi:
    mercimek çorbası
    zeytinyağlı yaprak sarma
    lahana dolması
    tavuk sote
    patatates püresi
    pilav
    çiğ köfte
    kereviz dolması
    salata
    güllaç

bunlarin hepsi ayni anda nasil yapilir nasil yenir.....
  • pıtrak gibi taklitleri türeyen, yine de benzeri olmayan yemek tarifleri deryası. tek sinir taraf arada bazı yorum ve yorumcuların salaklıkları. 300 kişinin "yorum" adı altında alt alta "haticecim kukişim eline sağlık" yazması biraz gıcık. oysa yorumları da okumak lazım, arada önemli düzeltmeler, eklemeler, ipuçları var. o sabah programı stüdyo seyircisi kılıklı kesim olmasa siteyi bile yiyesim var.
    içimdeki hamaratlık canavarını uyandırıyor, eline ve fotoğraf makinasına sağlık haticaanımın.
  • sitenin sahibi hatice 4 gün önce* doğum yaptığı için bir süre tariflere ara verilecek olan site.
  • dünya piyasalarındaki dergiler kalitesine ulaşmış site. sitenin yaratıcı süper gücü hatice ile bir kere mailleşmişliğim vardır. ama bir de sır gibi saklamasa kendini yemek yaparken videolarını falan koysa. diğer şefler gibi. başarılarının devamını diliyoruz.
  • yurtdisinda memeleket ozlemiyle yanip tutusan bir yandan da karni guruldayan sefil doktora ogrencisinin gozunden yas getiren sitedir efendim.

malumunuz sefil gurbetci doktora ogrencisinin ne yemek yapma bilgisi ve kulturu, ne yemek yapacak mutfagi alet edevati, ne yemeğe ayiracak zamani, ne de parasi pulu vardir. karni aciktikca, pizza ve sair fastfood'la yatisitirip yillarini turkiye'ye tatil icin geldigi 1-2 hafta disinda surekli yari ac geciren gurbetci ogrencinin, portakal agaci nam siteye girmesi, o canim yemekleri, tatlilari, mezeleri gormesi ve memleket ozlemiyle beraber acliktan, hayranliktan ve daha bircok duygudan gozyaslarinin sel olup akmasi toplam 5 dakika icinde olup bitivermistir.
  • yemek tarifi edinmek için faydalı bir site zira hepsi denendikten sonra yazılan tarifler ve soru sorma şansınız da oluyor. aynı zamanda bir blog olduğu için sahibesinin hayatını da takip edebiliyorsunuz*. kendisi evlendikten kısa süre* sonra çocuk doğurdu mesela şimdi de 8 aylık bebeğiyle hacca gidicekmiş. yemek tariflerinin altındaki yorumlar genelde canım cicim harikasın muhabbeti. çoğu s.a diye başlar, dualarla falan biter. hacca gideceğini öğrenince maşaallah tebarekallah la kuvvete illa billah, subhanallah falan yazmışlar. yemek tarifi ararken bir an noluyoruz yav dedim valla.
  • tam bir tarifler deryası! hemen hemen aradığım her tarifi bulduğum, üstelik son derece orjinal tariflerle de karşılaştığım site. bi tarifi yazıp okur yorumlarını da okuduğum zaman kendimi bol yemeli içmeli komşu sohbetlerinde gibi hissediyorum. özellikle de sıkıcı iş saatlerinde,bir taraftan patorunun odaya doğru gelen ayak seslerine odaklanıp bir taraftan da haftasonu arkadaşlarımı çağırsam da şu pastayı yapsam hayaliyle sitede gezinirken daha da eğlenceli oluyor bu durum. (bkz: kaytarmak)
  • bugün girip baktım resimlerden gördüğüm kadarıyla dini bütün bir siteymiş.
    burdan aldığım tarifle şahane yemek yaptım sonra güzel içtik tadında teşekkür yorumlu yazmıştım.
  • buradaki tarifleri uygulamadan önce altta yazılan yorumlara göz atmak (helvam şekerli oldu, bu salça cok fazla, ununu az koyun aman sert olmasın, ben kaç yıllık ev kadınıyım öyle yapılmaz böyle yapılır... etc.) sonucun başarılı olması açısından faidelidir.
hesabın var mı? giriş yap