• daha iyi bir gramer referans kaynağı görmedim bugüne kadar. ulan bu laf böyle denir mi, bu kelime böyle kullanılır mı, bunu şöyle desem bana götleriyle gülerler mi gibi soruların cevabını içeren, kullanımı çok kolay kitap. eline sağlık michael swan. ingilizceyi kuran adam olsa bu kadar bilemezdi.
  • ingilizce'nin "bible"ı olarak nitelendirilen efsanevi kitap.

efsanevi ancak gene de çok bilinmemektedir, şöhreti dar bir çevreyle sınırlıdır. dolayısıyla kitabı edinenler ingilizceye dair daha önce hiç işitmedikleri, görmedikleri sırlara vakıf olacaklardır:) o kadar diyeyim yani.

başlangıç seviyesine hitap etmese de intermediate ve ötesi arkadaşlar istifade edebilir.

ayrıca diagnostic tests adındaki bir ek kitapla haklı şöhretini taçlandırmıştır.

sayın michael swan bu satırlarımı okusa ve bana bu eserlerini imzalayıp ücretsiz hediye etse mesela ne güzel olurdu:)

meraklılarına:

https://elt.oup.com/…sage/?cc=global&sellanguage=en
  • 3. baskısıyla "list of entries" kısmı gruplanıp kullanımı daha da kolay gelmiş bu kitabın. ingilizce bilen, öğrenmekte olan, öğreten, yazan, çizen, yaşamında bir şekilde ingilizce olan herkesin elinin altında olması gereken bir referans kitabı. başlangıç seviyelerine hitap etmeyebilir.
  • oxford university press tarafindan yayinlanan, yazari michael swan olan, ingilizcenin incili olarak nitelendirilen referans kitabi. hangi edatin* hangi kelimeden sonra geldigini, baska edat geldiginde ne gibi anlam kaymasi oldugunu, argo* dilin ince ayrintilarini, kufurleri, bilindigi sanilan ancak konusurken ya da yazarken yapilan bir cok hatayi gosteren kitap. cok sukela, her ingilizce ogretmeninin elinin altinda bulundurmasi gereken bir kaynak.
hesabın var mı? giriş yap