• sayısız benzerinden çok daha eğlendirici olan, sevimli karakterleri ile bir dönem gönüllerde kurduğu tahtta hala oturan amiga oyunu..
  • ilki için (bkz: prehistorik)
  • b-o-n-u-s harflerini toplayınca yukarıdan doink diye içi yiyecek dolu bir buzdolabı düşer ve 100.000 puan bonus verirdi. gerçi hala veriyor.
  • sol üst köşede başlığı görünce neşeyle daldım konuya. mükemmel bir oyundu bu. başkahraman kızların gözdesiydi.[??]

gerçekten de yapılmış en zevkli platform oyunlarından biri. lakin vakti zamanında bitirememiştim bu oyunu. bir yere kadar geliyordum ve ekranda bir yazı çıkıp daha fazla ilerlememi engeliyordu. son bölümdü heralde orası. ingilizce bilmiyordum, bulabildiğim tüm yemekleri toplayıp, tüm bonus buzdolaplarını mideye indirip bile denemiştim oraya gitmeyi. fayda etmemişti. yine de delicesine zevk almıştım vakti zamanında. arkadaşlarla toplanıp da oynardık bu oyunu heheh...
  • bir başka efsane için
    (bkz: fox) (bkz: titus of the fox)
  • yıllar sonra oyunu kurduğunuzda karşınıza bu yılda bile, bu bilgisayarda bile oynanıyorum diye yazılar çıkaran oyun. of içim gitti, kuracam gene benim amd'ye.
  • hatırladığım kadarı ile level3 adlı dosyanın adını level1 yaptıktan sonra 3. level dan başlanabilen bir oyun. *
  • oynamak isteyipte bulamayanlar için buyrun,

http://rapidshare.com/…15769/prehistorik_2.rar.html
  • güzel bölümleri(gizli yerler, bonuslar, dev buzdolabı filan) yanınca whoaaaa die bağıran adamı ile gönüllerde taht kurmuş, çocukluk hatırası
  • efsane eski oyunlardan. ilkokul çağımın oyunu olmuştu, onunla öğrendim ilk ms-dos komutlarımı.
    bir de şifre girme kısmı vardı, arkadaşım kafadan sallamıştı tutturmuştu çok ilerlerde bir bölümün şifresini, ben evde denediğimde oyun kabul etmemişti aynı şifreyi, delirtmişti beni eheh.
hesabın var mı? giriş yap