şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda genç kardeşlerimizin başına sıkça gelmekte olan ölüm şekli.

  neden kullanıyorsunuz arkadaşım bu tozu?

  aynı protein pirinçte de var. 1 tabak pilavda baya protein var diye biliyorum.
 • çok üzücü bir durumdur. neden kullanıyorsunuz? diye sorulmuş.

  insanlar maalesef genç yaşlarda bu illete başlıyor. bu tozun tüccarları, bodi salonlarındaki gençlere yaklaşıp çat diye portein hapı iğnesi basıyor ve illet sürekli yayılıyor. geçen hafta maalesef bir arkadaş daha bu sebepten dolayı hayatını kaybetti.

  olay samsun'da gerçekleşiyor. akşam 21.00 sularında bodicilik salonunundan eve gelen r.s, annesinden acilen para istiyor. parayı alamayan genç önce annesinin bacağını ısırıp kandaki tozları çekmeye çalışıyor.

  yaralı annesinin bağırışlarını dinlemeyip toz tüccarlarını eve çağıran genç, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi eşyaları değerinin çok altında satarak karşılığında portein tozlarından alıyor. komşuların iddiasına göre tüccarlar evden çıkarken ''yarasın koçuma, sütle iç tamam mı?'' gibi ifadeler kullanıyorlar. fakat toz bağımlısı genç kendisinden geçiyor ve porteinleri burundan çekince maalesef hayatını kaybediyor.

  tedavisinin ardından yerel basına konuşan anne e.s ise zehir tüccarlarının bir an önce yakalanmasını istedi. oğlu r.s'nin protein tozuna karşı verilen amansız mücadelede unutulmamasını temenni etti.
 • protein tozuyla olum imkansiza yakın bir ihtimal. zira protein tozu sadece peyniralti suyunun tatlandirilarak toz haline getirilmesinden ibaret. ölüme neden olan durumlar genelde yağ yakicilar yada performans arttırici ürünlerden kaynaklanmakta. ayrıca bir ölçek protein tozunda ortaalama 20 gr protein var, bir haşlanmış yumurtada 3 gram protein olduğu düşünülurse sağladığı proteini beslenerek sağlamak cok zor. kaldı ki pirinc protein değil karbonhidrat kaynağı, yanlış bilgilendirme olmasın.
 • beyler yumurta nedir? protein. peki poğaçada ne vardır? yumurta. yumulun poğaçaya.

  (bkz: ay ben bi fena oldum)
 • pirinçte protein olduğunu iddia eden dahilerin çözümünü bulduğu doğa olayı. protein tozunun görebileceğiniz yegane zararı karaciğeri ve böbrekleri yormasıdır. çok su içmeniz halinde rahatlıkla bertaraf edilebilecek bir olaydır. çaya attığınız şekerin zararını ise bertaraf etmeniz mümkün değildir.
 • doğrusu protein tozu kullanırken trafik kazasında hayatını kaybetmek olan olay.