• fornite ve pubg oynayanlara soverdim ama mobile versiyonu fena sardi 4 kisi squad olarak . ama oyunun en buyuk sorunu cok fazla bot var 100 gercek oyuncu tamamen yalan en az 50 tane bot oldugunu dusunuyorum her oyun. ligin dusuk ondan bot goloyo bolodor ile hic gelmeyin crown.
  • biraz önce airdrop başında "aşkım awp'yi versene" diye tartışan iki sevgilinin olduğu takıma düştüm. o ara saldırı yedik ve vuruldular ve kurtarmadım diye bana sövüyorlar. airdrop lan orası alıp kaçacaksın başından, sizin oynayacağınız oyunu diyorum.
  • bana hayat dersi vermiş oyun. şöyle ki yaralı olarak kurtardığım takım arkadaşım beni molotof ile öldürüp üstümde başımda ne varsa aldı.
    (bkz: acıma yetime döner koyar götüne)

edit:imla
  • buglardan ve hilecilerden oynanamayan oyun. 3 sezondur oynuyorum artik boku cikti ve zevk vermemeye basladi.

basima gelen sacmaliklar.

level 3 setle elimde awm var 4 kisilik grubu uzaktan takip ediyorum 8x le level3 kaskli birine heads hot attim dustu arkadasi kaldirdi. tekrar kalkti tekrar head shot attim yine olmedi. arkadasi bana farkli bi silahla headshot atti ben oldum kaskim level 3 olmasina ragmen.

oda kapisinda herifi pompaliyla bekliyorum adamda ar var level 2 kask yelegim var adam geldi pompaliyla yapistirdim dusmedi bile uzeri level 1 ben 3 mermide oldum.

oyunu en low ayarda oynarsaniz uzaktaki nesneler wallhack gibi seffaf gozukuyor hangi binada adam var nerede saklaniyor binalar grafik olarak yuklenmedigi icin net gozukuyor.

birini gormek mobilde imkansiza yakin. zaten ekran 4 cm amk.

mermilerin mesafeye gore yon degistirmesi mobil oyun icin fazla gercekci oynanabilirligin amina koyuyor. pcde tamam da mobil oyun bu. hareketli hedefi vurabilmek asiri yetenek istiyor.

birini vurmak asiri zor ama vurulmak asiri kolay ve bu sadece bende degil sordugum tum arkadaslarimda boyle. adama 1 sarjor mermi bosaltiyorsun dusmuyor. adam sana osuruyor headshot.

drop ratiolarin her gecen gun boku cikiyor. icerisinde sadece enerji icecegi cikan 2 katli evler var. haritalar hayvan buyuk olmasina ragmen arac sayilari cok yetersiz. yarim saatlik oyunda uzaga atladiysan 15 dakkasi kosarak geciyor bu da oyuncuyu bezdiriyor araba yok amk.

olm su botlari ayarlayin lan, bos arazide kosuyorum gectigim yerden 5 saniye sonra arkama bot atmis adam ates ediyor bu ne amk. bot iki mermide olurken gercek adama iki mermi sikip tutturunca adamin enerjisi bile gitmiyor.

bunlar bos seyler de degil beni baymaya basladi artik bu oyuna para veriyor olsam ki veren sayisi hic az degil sinirden kafayi yerdim heralde.

tier crown 3.
  • vantokkern (v ve t büyük harf )ekleyin arkadaşlar arada oynuyorum sohbet muhabbet takılırız. benden önce ölürseniz intikamınızı alırım :)
  • emulator olarak tencent in kendi emülatörünü kullanın. bluestack de oyun iyi çalışmıyor maalesef.
  • pubg bir yaşam felsefesidir arkadaşının hain olup olmadığını anlarsın. sen ona ilkyardım kiti bırakırsın o senin öldürdüğün birinin erzağına senden önce koşar sonra dersin ki vay be hain insanların ne olduğunu anlamak için güzel bi oyun
  • taaruz tüfekleri hakkında bilgilendirmedir.
    m16: uzun menzilde tekli modda awp den sonra en iyi silah olabilir. hem seri ateş edebilir hem sekmez. aldığım killerin %40 bu silah sayesindeydi ancak şimdi mutant oyuna geldiği için artık mutant kullanıyorum.
    m4: yakın orta menzilde en etkili silah. her türlü aparatı taşıyabilir. mermisi rahat bulunur ve seridir. ancak m762 öldürücülüğü olmadığı için nezdimde ikinci en iyi taaruz tüfeğidir.(droptan düşenler hariç)
    qbz: hantal bir çöpten başka bir şey değil. ağır şarjör değiştirir. yağ gibi akmaz. scar-l nin yokluğunu sanhokta çok hissettirir. şarjör değiştirirken sigaranızı içer günlük aktivitelerinizi halledebilirsiniz.
    scar-l: m4 ün bir tık yavaş halidir. ancak m4 yokluğunda güzel bir yoldaştır.
    m762: bence en iyi taaruz tüfeğidir. kask ve yeleksiz bir düşmanı göğse veya kafaya tek mermiyle düşürebilir. seridir ancak mermisi m4 ten daha büyük olduğu için daha fazla seker ancak kompansatörle veya tutamaklarla bu sekme azaltılabilir.
    akm: sadece bunu kullanıp 1inci olabilen adam proftur net. bir silah yapalım ama tarayınca mermiler dünyanın geri kalanına gitsin diye düşünmüşler herhalde. kompansatörsüz kullanırsanız işiniz zor.
    mutant: ben sevdim. çok güzel bi sesi var bi kere. silahın sesinin ruhu olmalı. tekli modda en seri silahlardan biridir. seri olduğu kadar tesirli bir silahtır. seri moda aldığınızda ise yakın savaşta çok etkilidir ancak uzağı vurmak çok zor olabilir.
    groza: pubg futbolsa bu arkadaş ronaldodur. çok hızlıdır, güçlü vuruşları vardır ancak çok seker. pek çok eklenti bunda kullanılamaz. ama oyunun en öldürücü taaruz tüfeğidir.
    aug: groza ronaldoysa bu arkadaşta messidir. çok hızlı ateş etmez ama güçlü vuruşları ve sekmemesiyle oyunun en öldürücü 2. tüfeğidir. ayrıca kompansatör ve hafif tutamak taktığınızda bu silah kesinlikle sekmez. fizik kurallarına meydan okuyan bir silahtır.
  • sniperlar hakkında bilgilendirme
    vss: bazen küfür ettirir, bazen oyun kazandırtır. garip bir silahtır. kendinden susturuculu ve dürbünlüdür. mermileri güçsüzdür ancak bu silahta ustalaşan bu silahı bırakamaz ve çok tehlikeli olabilir
    qbu: 5.56lık mermiye göre gereksiz bir gücü ve sekmesi vardır bu silahın. ideal dürbün 4x tir. 8x veya 6x takınca sapıtabilir. oyunun müptelaları anlamıştır ama ben genede çok haşır neşir olmayanlar için anlatayım. 8x ve 6x hassas dürbünlerdir. hedefi fazla yakınlaştırırlar. ancak qbu çok seken güçlü bir silah ama kar98k, m24 veya awp gibi tek atan bir silah değil. çare kompansatör.
    mini: severiz. qbu kadar güçlü değil ancak bir taaruz tüfeği kadar mermisi var ve seri. ideal dürbün 6x
    sks: qbu nun güçlendirilmiş çakması gibidir. daha çok seker daha çok hasar verir ancak qbu kadar seri değildir. bir taaruz tüfeği gibi eklenti alabilir. bu yönüyle favori kurmasız sniperımdır. ideal dürbün 4x(kompansatörlü)/3x(kompansatörsüz).
    slr: sks nin fazla eklenti takamadığımız hali. belki biraz daha fazla hasar veriyor olabilir ancak eklenti takamamak üzer. ideal dürbün 4x/3x
    kar98k: hitlerin aslanları bunları cephede kullanıyordu. acayip etkili bir tüfektir. ancak şarjör dolumu yavaştır ve hızlı şarjör ekleyemezsiniz. 1. seviye takılan birini direk öldürür 2. seviye kask ve yeleği parçalar. 2x harici her dürbün bu silaha idealdir.
    m24: kar98k ile hemen hemen aynı özellikleri taşısalarda m24 biraz daha seridir. 2x harici tüm dürbünler idealdir.
    awp: deşer. adamın içinden geçer. vurduğun yer atom bombası yemiş gibi olur yıllarca çiçek açmayabilir. tek dez avantajı mermisi dropdan dropa gelir. 3x ve 8x arası dürbünler idealdir.
    mk14: hem taaruz hem sniper tüfeği olarak kullanılabildiği için çok etkilidir. kompansatör ile kullanıldığında çok özel bir ölüm makinesi olabilir. çok gereksiz seker ancak dağı taşı parçalayabilir.
  • sözlük yazarlarını emülatörle oynayan & mobil oynayan kıvamında çatıştıran oyundur.

emülatör sadece emülatör ile eşleşir vs. olayına bir çift lafım da benim var, öyle çok bildiğimden, bu işten anladığımdan değil, biz 3 arkadaş ikisi telefondan biri de pc emülatöründen oyunu açıp pc başındakini çağırdığımızda takıma, cayır cayır biz telefondan, o emülatörden aynı takımda oynuyor oluyoruz. şimdi bu durumda nasıl emülatörcüler sadece emülatörcülerle eşleşiyor oluyor ki?

ha böyle girdiğimizde çok daha hızlı ölüyoruz, biz kendimizce onu oyuna aldığımızda emülatörcülerin arasına mobil düştük diye yorumluyoruz o ayrı.
hesabın var mı? giriş yap