• yarın bir adet sipariş edeceğim, purevision'ın yeni son model lensi. tanıtımına bakılırsa, normal lenslerle arasında ciddi farklar olduğu söyleniyor. fiyat olarak da night&day'den biraz daha pahalı. detaylarını şurdan inceleyebilirsiniz: (lens+kargo+100ml biotrue solusyon hediye) =69 tl

http://www.lensci.com/…katid=1&stokid=79&altsayfa=1

edit: an itibari ile almış bulunmaktayım. ilk gözlemlerimi söyleyecek olursam, gerçekten beğendim. yakın görüş ve uzak görüşte yaşadığım bazı bulanma problemlerini ortadan kaldırdı. pc karşısında yaşadığım bulanma sorunu da ortadan kayboldu. diğer bütün lenslerde yaşadığım genel problemleri bu lenste yaşamıyorum diyebilirim. fiyatını sonuna kadar hak ediyor. hd kalitesinde dünyayı seyrediyorum gerçekten. bu arada lensi almak isteyen arkadaşlara naçizane bir tavsiye sunmak istiyorum. bu lensi yarı fiyatına (500ml solüsyon ve kargo dahil) lensci.com sitesinden edinebilirsiniz.
  • kullandıkça şunu çok net algıladım ki; kesinlikle piyasadaki en iyi lens!
  • adinda hd geciyor, paketinin ustunde de high definition yaziyor eheh ilk basta cok komik gelmisti ama sonra ileri surdukleri hd iddiasi ilgimi cekmeye basladi, 'nasil birseymis, bi deneyeyim' dedim, ve supper otesiymis. suppa

soylenenler dogru, su an satilan en iyi lens.
  • bugün almak zorunda kaldıgım lenstir. henüz kullanmadım tabii ancak galiba boş atıp dolu tuttum.merak edenler için fiyatı da 65 tl.
  • 1aydır kullanıyorum gayette memnunum.önceleri purevision kullanıyordum lenslerim daha kalındı ve arada gözüme batıyordu.purevision 2hd hem çok ince hemde uzak görüş ve parlaklık mükemmel.
  • bir acuvue oasys değil*. acuvue oasys daha yumuşak ama batma hissi ikisindede yok. ben acuve kullanırken lens taktığımı unutuyorum. görüş kalitesine gelince ya ben körüm, yada acuvue oasys'den bi farkı yok. daha dayanıklı olduğu ise kesinlikle doğru ama zaten acuve'un kullanım süresi gerçekte 15 gün.
    (bkz: eyyorlamam bu kadar)
  • acuvue oasys'ten 7 kat daha iyi bir lens. şimdi düz mantık kuralım; upuzun yıllar bilinçli lens kullananlar denemediği lens kalmadığından bilir, en iyi lens oasys'tir, e bu ondan daha iyiyse demek ki en iyi lens purevision 2'dir. sırf merak edip yorumları baz alacaklar için yazıyorum gözünüz kapalı alabilirsiniz bu lensi. özellikle oasys'ten sonra hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. nemli ve sıcak havalarda oasys gözün amına koyar çok afedersiniz. purevision 2 ise gözden milim oynamaz. netlikte cabası.

bu arada piyasaya purevision 2 hd olarak lanse edilmiş olsa da asıl adı purevision 2'dir. yani kutusunda hd yazısını göremezseniz şaşırmayın. hologram olarak hd yazısı zaten yapıştırılmış oluyor o ayrı.
  • kullandığımda gözlerime lens değil de ekran kartı takmış gibi hissettiriyor.

yıllardır oasys kullanan birisi olarak purevision 2'nin çok daha kullanışlı ve rahat olduğunu söyleyebilirim. oasys, farklı mevsim ve rakım yaşayan ülkelere gerçekleştirdiğim seyahatlerimde istisnasız problem çıkartırken purevision 2'nin gözümde olduğunu unutuyorum zira en ufak bir rahatsızlık, oynama ya da kuruma söz konusu olmuyor.

digiturk plus'tan aldığım verimi arttırdı.
  • henüz 1 saattir gözümde. oasys ten çok üstün. zaten normalde night & day kullanırdım ama gece 10 dan sonra kuruma ve batma yaptığı için yorumlarında etkisiyle oasys almıştım. almaz olaydım, daha günü dolmadan yeni sipariş verdim ve çıkarıp attım.
    ilk izlenimim, gerçektende netlik farkı var. birde akşam 10dan sonra kuruma ve batma yapmazsa, yemede yanında yat benim için.
    zira oasys te birşey dikkatimi çekti. göz numaram -1,75. oasys de bu numara bana düşük geldi, yani uzaktaki yazıları hep bulanık görüyordum. numaram artmış bir dahakine -2,00 sipariş edeyim diye içimden geçirdim. ama purevision u da -1,75 söyledim ve tekrar eski netliğe döndüm. belkide bu yüzden bana çok iyi gibi gelmişte olabilir. bilemedim şimdi.
  • hd etiketinin hakkını veren lens.

dört yıldır oasys kullanıyorum ama özellikle son bir kaç aydır net görememekten şikayetçiydim. göz numaramın arttığını düşünüp doktora gittikten sonra yeni lens alırım diye planlar yaparken purevision 2 hd hakkında yazılanları gördüm ve deneme lenslerini aynı numarayla sipariş ettim. meğer problem gözümde değil lensteymiş. kaliteli görüntüye alışma çabalarım sürmekte...
hesabın var mı? giriş yap