• ilk 30 dakikadan sonra forwardx2 ile izleyip buna rağmen zarzor bitirdiğim film oldu. konusu, senaryosu ve oyunculukları kimbilik kaçıncı kez tekrara düşmüş bir vasatlıkta belli değil. zamanınız çok bolsa bile izlemeye gerek olmayan film.
  • güzel bir dram filmi. nicole kidman yine başaralı, yine rolünün hakkını vermiş. film, anne olmanın o derin hissiyatı ve kutsallığı, tabii bunun yanında; sadakatin ve sabrın ilişkilerdeki önemi ve aynı zamanda rahatsız olunan şeylerle yüzleşmek gerektiğini güzel bir dille anlatmış.
  • dram severlerin kaçırmaması gereken güzel bir film. güzel hikaye, harika oyunculuklar. filmin akışı sıkmıyor, izletiyor.
  • daha çok soundtracklerinin güzelliğiyle anımsayacağım film.

dram filmlerinin farklı tipleri var.

sadece oyunculuk ve tipik bir dramın sergilendiği filmler, genelde -sevmediğim demeyeyim de- tadını tam olarak alamamışım gibi bir etki yaratıyor bende.
    sonra karar veremiyorum acaba ben mi alamadım tadını, yoksa bu tam olmamış mı diye. bu film için kararımı verdim; tam olmamış gibi.

rabbit hole izlenebilir bir film ise de bende yine o etkiyi yaratan bir film; 7
  • --- spoiler ---

acını, yana yakıla yaşamak dururken, sanki hiç yokmuş gibi davranarak, en zor olanın seçildiği, iki kişilik bir yalnızlık filmi.

--- spoiler ---
  • oscar en iyi film adaylarının hepsini izledikten sonra nicole ablamızın adına gözüm çarptı (bu film vasıtasıyla en iyi aktris dalında aday olmuş kendileri). indirdim filmi ve sıkılmadan da izledim. gerek konusu gerek başrolleri itibariyle bence olmuş bir filmdir. hatta keşke en iyi film adayı da olsaydı diyorum. zira adaylar arasındaki winter's bone, the kids are all right gibi saçma salak filmlerin yanında şaheser kalıyor bu.
  • nicole kidman'ın güzelliğine bakmaktan konuya adapte olamadığım film
  • nasıl oluyor da nicole kidman o botokslu suratıyla oscara aday olur diye merak edip izlediğim film oldu.
    ve gerçekten anlamadım neden aday olduğunu. yüzünde o kadar botoks var ki, krize girmiş bir şekilde ağlarken bile suratında bir değişiklik olmuyor.
    hey oscar! manyak mısın?!
  • iyi bir film olsa da oyunculuk olarak aaron eckhart ve miles teller daha bir akılda kalmıştır. "nicole kidman nasıl olur da oscar'a aday olur" diyenlerle tamamen aynı fikirdeyim.
  • sana bir şey demiyorum nicole kidman suç benim. o kadar film arasından seçip izlediğim için.
    hayatımın en sıkıcı bir buçuk saatini geçirdiğim film olmuştur. o bir buçuk saate de 2 rüya sığdırmışım bu arada.
    ödül mü? ödülü ancak "sıkıcı" dalında alır bu film.
hesabın var mı? giriş yap