• anne akp ilçe başkanlığında sekreterlik yapıyormuş. sizin savunduğunuz, hatta uğurlarına alın teri döktüğünüz insanlar "çıkar" için her şeyi yaparlar. bak döndü dolaştı size dokundu ucu. sizin hakkınızı yine biz savunuruz.
  • (bkz: #98294966)
  • rabia naz'a ne oldu?
  • babası şaban vatan az önce twitter'dan mürsel'in evine baskın müjdesi adında bir tweet paylaştı.

umarım er ya da geç failleri yakalanır.

https://twitter.com/…ban/status/1200410023769325568
  • unutturulmaması gereken bir dava.
  • zor oyunu bozacaktır rabia naz...!!! sorumluların hesabını verecek.
  • dava, emre erciş'e sulandırması için ihale edilmiş. kamuoyundaki olumlu algıyı tersine çevirmeye çalışıyor. bilmiyor ki rüzgar kayadan toz alır sadece. "maşeri vicdan" da hüküm verilmiştir.
  • rabia naz vatanin uzun atlamayla intihar etmedigi belli. cok isteyen acsin baksin 10 metreden duserek intihar eden insanlarin goruntulerine ve bu kizin 11 yasinda 70 kiloyla bmi ye gore obez oldugunu unutmasinlar. ve bu senaryonun bir seneden daha uzun sure yetkililerce kabul edildigini sakin unutmasinlar.

rabia naz vatanin agaclik alana atlayip sonra metrelerce sirt ustu surunup en son ayakkabisini yanina cikarip bacak bacak uzerine attigi senaryo da mumkun degil. insan sunu ihtimal dahiline almaya dahi utanir. su anda yetkililer bu ihtimalin uzerinde duruyor ve dengesi cok da yerinde olmadigi belli olan gorgu tanigi da 1 sene sonra degistirdigi ifadesinde bu sekilde konusuyor.

bence daha detaya girmeye gerek yok, bu kizin intihar etmedigi gun gibi ortada. ailesinin de bu isin icinde olmadigi ortada. cinayeti aydınlatmak yerine baba şunu dedi baba bunu dedi diyen emre erciş gibi karaktersizlerin de işi bulandırmak dışında bir amacı olmadığı ortada.
  • ben bu olaya çok kafa yordum, ilk başlarda çok üzülüyordum baba için hatta bir kaç defa ağladım bile babanın bu azmi karşısında. sürekli de takip ediyorum babayı twitterda ancak işler şu an farklı noktalara geldi sanki. kafamdaki soru işaretlerini sizlerle de paylaşayım istedim.

önce olayı kronolojik olarak alalım; babanın iddiaları şu; kızıma yolda yürürken eynesil belediye başkanının yeğeni çarptı, bu çocuk reşit değil, sonra panik yaptı, kaza yerine yakın bir yerde olan metruk binada kızımın üstünü temizlediler (oksijenli su olduğunu iddia ediyor) ve evimin önüne bırakıp intihar süsü verdiler. bunun yanında otopside yavrucağın bileğinin kopma noktasına geldiğini ve atardamarının kesildiğini iddia ediyor.

öncelikle burada şöyle bir sıkıntı var babanın kendi paylaştığı otopsi resimlerinde yavrucağın bileğinde biraz yırtık gözüküyor ama bahsettiği gibi kopma noktasında değil ve atardamar kesilmemiş. bunlar kesin olan şeyler fact yani. zaten atardamarı kesilde hem kaza olduğunu söylediği yerde hem metruk evde hem de arabada oluk oluk kan olması lazım. meclis tutanaklarından öğreniyoruz ki olaydan hemen sonra polisler kaza ihtimaline karşı evin yakınlarında baya bir yürümüşler ve ne bir kan ne bir fren izi görememişler. metruk evden yıkılmadan önce dna alınmış ama rabia naz’ın dnası ile eşleşmemiş sadece bir kadın gözyaşı dnası bulmuşlar. yani atardamarından oluk oluk kan akan bir kız çocuğu oraya getirilmiş olsa ufak da olsa bir kalıntı muhakkak bulunurdu.

otopsi raporları ise babanın iddialarını yalanlıyor. bakın burada muhalif bir arkadaşın yazdıkları var
    https://mobile.twitter.com/…194904050078244864?s=12
    ayrıca yine meclis tutanaklarından anlıyoruz ki ilk otopsi esnasında doktor trafik kazası değil muhtemelen yüksekten atlama diye kanaat bildiriyor ve polisler bu ihtimal üzerine nereden düşmüş/atlamış olabileceğine bakıyor. hatta ilk baktıkları yer veranda gibi olan engelli yer değil yandaki fındıklık. trabzon adli tıp raporunda yüksekten düşmeye bağlı genel beden travması diyor. gerçekten de eğer araç çarpmış olsa kesinlikle aracın çarptığı yerde bir morarma vs olurdu. daha sonra baba hacettepe’den mütalaa alıyor; şu şekilde soru soruyorlar doktora “bu otopsi bulgularına göre bu genel beden travmasına bağlı ölüm trafik kazası kaynaklı olabilir mi?” doktor da evet olabilir diye cevap veriyor ama orada çok çok çok küçük bir ihtimali söylüyor doktor. olay daha sonra istanbul adli tıp’a geliyor ve 10’dan fazla profesörün de bulunduğu kurul yüksekten düşmeye bağlı genel beden travması diyor oy birliği ile. yani kamunun heryerinde muhalif insanlar var, akp yalakası olmayan vicdanlı insanlar var farkı düşünen birileri olsa bir kız çocuğunun ölümünde üstünü örtmeye çalışılan bir durum olsaydı muhakkak birileri şerh koyardı. zaten bir tane uzman çıkıp da bunun sebebi araç çarpmasıdır demiyor diyemiyor.

şimdi ben bunun üzerine neden bu kadar düşüyorum; muhalefet özellikle kadın ve çocuk ölümlerinde gerçekten çok güzel kamuoyu baskısı oluşturuyor. şimdi meclis komisyonu da uzmanlara inceletecekmiş rabia naz’ın otopsisisini. kuvvetle muhtemel düşmeye bağlı ölüm olarak olay netleşecek, trafik kazası olmadığı netleşecek. sonra bu doğrı kamuoyu baskısının itibarı zedelenecek. ben bundan korkuyorum açıkçası. olayda akpli belediye başkanı eski bakan falan suçlandığı için daha da sarılmak istiyorsunuz bu kurguya ama olay öyle çıkmayacak gibi duruyor.

ne olursa olsun çok üzücü bir durum insanın evladını kaybetmesi. bunun intihar olduğunu söylediklerinde kabullenememek de çok doğal. umarım günün sonunda her şey ortaya çıkar, suçu, ihmali, delil karartanı, nüfuzunu kullananı varsa en ağır şekilde cezalandırılır değilse de olayın oluş biçimi ispatlarıyla konulur ortaya.
hesabın var mı? giriş yap