• internet üzerinden dinlemeyi umduğum radyo. çeşitli aramalar sonrası sözlüğede danışılmış olup , radyonun internetten yayınlanmadığı anlaşılmıştır.
  • askerlik yaptığım süre zarfında sürekli sevdiğim şarkıları çaldı ve askerliğimi daha bi katlanılabilir kıldı. fakat hep belli şarkılar dönüyor sürekli. arada playlistini de bir gözden geçirse şukela olacak.
  • bazen özellikle bilgisayardaki on bin küsür şarkıya bön bön bakarken, "öff ne dinlesem şimdi acaba" keyifsizliğinin sizi radyo seçeneğine yönelttiği nadir anlarda, asla "bir sonraki şarkıya geçse keşke" demeyeceğiniz kadar iyi olabilen bir radyo.

alternatif oranının gün be gün artması iyi konumunu sağlamlaştırıyor.

kocaeli'de en iyi yerel radyo kuşkusuz ama alakalı şarkı geçişlerine biraz daha çalışmalılar.
  • istanbul 'dan kocaeline yol alırken rock fm yavaş yavaş kopmaya başladığında arama butonu ile 94.5 ten 94.8 e scalayı kaydırarak muzik keyfinizin devamını sağlayabileceğiniz son derece güzel parçaları dinleyebileceğiniz radyodur.

edit: söylediklerimi geri alıyorum. popçu olmuş çıkmışlar beş para etmez gözümde gayrı.
  • bilenin bildiği dinlediği, ama kendisini kocaeli üniversitesi öğrencilerine bile tanıtamamış, öğrencilerinin hazırladığı ciddi pek programı olmayan bir yerel yabancı pop müzik frekansı fm 94.8'de.

oysa radyo ege kampüs bambaşka bir çizgiye sahip. dilerim radyo ki de örnek alır.
  • efendim sene ikibinküsür kaç.. bir kaç arkadaş ile bayram tatilinde feleğe gol atmak için büyük bir hata yapıyor, "haci bizim yazlığa gidelim, mangal felan" deyip amasra'ya gidiyor, bayram sebebiyle bu şirin karadeniz beldesine akın eden tatilciler yüzünden mangal yapacak değil et, sucuk bile bulamıyor, aç ve bilaç kalıp golleri kalemizde görerek felek karşısında ağır bir yenilgi alıyoruz.

feleğin sağlı sollu atakları yakamızı eve geri dönüş yolunda da bırakmıyor. amasra dönüşü gavurun trans yuropiyın motırvey dediği bizimse kısaca "tem" olarak adlandırdığımız otoyol ben deyim mahşer, siz deyin monşer, binlerce araç, binlerce tatilci.. hal böyle olunca trafik beyefendi bir tıkanıyor sapanca'da, bildiğin kriz ortamı.. yoldaki konaklama noktalarına araç fazlalığı sebebiyle giremiyorsunuz, benzin alalım deseniz alamazsınız, su dökelim deseniz altınıza edin.. hareket etmenin imkanı ve ihtimali yok. çok namüsait bir durumda ahval..

amasra'dan çıkalı 10 saat olmuş, daha anca sapanca'yı geçmiş kartepe sapağına yaklaşmışız. açlık, susuzluk, geberingen bir vaziyetteyiz.

tam o sırada bir radyo istasyonu keşfediyoruz. allahım, o nasıl bir playlist.

radyonun adını öğrenene kadar akla karayı seçiyoruz, "radyo ki... ne ki ulan ki..." falan diyerek.. eksik mi çıkıyor rds'de diye düşünüyoruz.. neden sonra anons geliyor kocaeli üniversitesi iletişim fakültesi falan diye haleluya, aydınlanıyoruz.

arabanın içindeki "haci birazdan seni sikeceğim" karamsarlığı, hızlı şekilde moralize oluyor. "oha lan, parçaya bak", "obaaa", "hassiktir olm hatırlıyor musun lan?", "aym e kıriiiip aym e virdoooğ" iyice coşuyoruz arabanın içinde, dışarı çıkıp şarkıyı söylüyoruz, fotoğraflar çekiyoruz diğer arabalarda sinirden kendini sikenler bize bakıyor "amk delileri" diye. 12 saatlik yolun arada radyo ki dinlediğimiz yaklaşık 2 saati tüm gezinin en zevkli anlarını yaşatıyor bize.

bu da böyle bir radyo ki anımdır ki, yazık ki istanbul'da pek çekmeyen bir radyodur bu, ki internet diye de birşey vardır..

edit: son dinlediğimde ülkenin genel profiline uygun olarak gayet boku çıkmış, gayet topu dikmiş halde bulduğum radyodur kendisi, abuk subuk türkçe pop ve top sanatçılarla mutluluklar diliyorum kendisine..
  • yayın politikasından taviz verilmesi beklenen radyo. neyse ki radyonun başında bulunan sedat özel radyonun çizgisini korumakta kararlı. umarım ilerde çizgisinden sapmadan kaliteli yayınlar yapmaya devam ederler.
  • haftada 31 program yaparak hiçbir yerel/ulusal radyonun yapmadığını yapan, ne dinlesem zamanlarının kurtarıcısı radyo.
  • kocaeli üniversitesi iletişim fakültesi uygulama radyosu. kocaeli de 94.8 frekansının yanında internetten de http://www.radyoki.net/ sitesi üzerinden dinlenilebilir.
  • istanbul-ankara yolunda gerede civarında keşfettiğim radyo kanalı.

sadece bir saat dinleme imkanım oldu ve bu bir saat içinde çaldığı şarkılarla beni geçmişe götürdü. şarkıları kim seçiyorsa tebrik ediyorum ve şimdiye kadar sizi duymadığım için kendimden utanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap