şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul da 90.1 frekansindan yayin yapmaktadir.
 • playlist fakiri uyuz radyo kanalı. günde iki kez 45-50'şer dakikalığına bindiğim serviste aynı 15-16 şarkıyı günde dörder kere dinleten, çok nefret ettiğim "kal gelmek" lafının anlamını bana öğreten frekans. başlıca misyonu bir saat içinde ikişer kez demet akalın, ismail yk, cankan kardeşler, hande yener, bisenikonuşurumbisenikonuşurumhepsenikonuşurumbisen... gibi şeyler çalmak.
  hadi gece playlist hazırlayamıyorsun, bilmiyor bekçi şarkı eklemeyi tamam da gündüz, dj varken neden o aynı on beş şarkıdan şaşmıyorsun kardeşim!
 • bu başlığa girmeden önce,aratma aparatında "radyo viva" yazarkene insanlar bir ton eleştiri yazmışlar,amına koymuşlardır radyonun diyerek girdim ancak iki tane entry görerekten şaşırdım açıkçası.neyse işte işyerinde sıkıntıdan internet üzerinden ara ara dinlerim bu fosilleri.bu aralar bütün djler bir olmuş yılın en iyilerini dinleyicilerinden gelen oylarla belirlemeye çalışıyorlar.tamam yani bir şekilde ilgi çekmek,insanların alakasını kurmak,atraksiyon olsun vs. diye.anlaşılabilir sonuçta.fakat insanların gönderdikleri fakslar,canlı yayına katılan tiplerin seçimleri çok fena.yılın en iyi filmi recep ivedik uzak ara öndeydi en son,sonracıma yılın en iyi bayan şarkıcısında demet akalın öndeydi,ya ne bileyim çok kötü oldum lan.demet akalın,hande yener,ismail yk eyvallah anlamaya çalışmasam da anlayamadığım popüler kültür öğeleri,tamam recep ivedik'te seyret-at filmi ancak yapmayın etmeyin yahu yılın en iyi filmi falan.hiç mi film,sinema kültürleri yok bu insanların anlamam ki.

  işte neyse radyo viva'idi konumuz.şimdi orda şarkı seçimlerini djlerin yapmadıklarına adım gibi eminim.o konuda zerre şüphem yok.olsa bugün üç defa murat boz-puf dinlemezdim.böyle 10-12 tane şarkı var popularitesi bitmiş,sağlamından bir yıllık,günde üç defa çalınıyor.allah belamı versin kusucaktım.kapattım sonra.
 • muzo'nun yeni adresi.
 • muzo ile yastık sohbetlerini bünyesinde bulunduran kanal. hafta içi her akşam saat 22.00-01.00 arası muzo yayında.
 • kardeşi show radyo gibi podcast olayına girmiş olan radyo istasyonu
  muzo, cem ceminay gibi yayıncıların geçmiş programları dinlenebilir şuralardan:
  https://soundcloud.com/groups/radyo-viva-podcast
 • sözlükte nedense hiç ilgi görmemiş, özellikle 2000'lerde show radyo'nun kardeşiyken, onunla benzer kalitede yayın yapan, gayet de dinlenebilir bir radyodur. pek programcı kullanmaz, müzik ağırlıklı yayın yapardı. gerçi sonradan bu yolda da adımlar attı. bir dönem cem ceminay, bir dönem muzo'yu çalıştırdı. şu sıra da pek ünlü olmasalar da programcılar çalıştırıyor. web sitesi zayıf, twitter'da daha aktifler. tek kusurları büyük radyolar gibi reklam manyağı olmaları.
 • sabah ve akşam doğancan için dinlenir.
 • şuan atatürk’ün sevdiği şarkıları dinlemek için en doğru frekans.

  bugüne gereken değeri veren ender radyo.

  saat tam 9’da kimseye etmem şikayet çaldıktan sonra “ mustafa kemal atatürk’ü saygı özlem ve her gün daha fazla anlamamız gerektiğini farkederek anıyoruz” gibi manidar bir anonsun ardından siren çalmışlardır.