• (bkz: shahrukh khan)'ın iki yıldır beklediğim çekilemeyen filmidir.
  • (bkz: shahrukh khan) ın iki yıldır sabırla beklediğim filmidir. hala beklemekteyim.
  • (bkz: shahrukh khan)'ın iki yıldır çekilmesini beklediğim filmdir.
  • 2016 yılı filmleri olan aamir khan'lı dangal ve akshay kumar'lı rustom'dan sonra shahrukh khan'ın filminin de en az onlar kadar iyi olacağını düşünmüştüm ancak bence olmamış bu film.

sürükleyicilik : 6
    olay örgüsü sunumu : 4
    müzikler : 7
    hikaye : 4
    film sonunda uyandırdığı his : 4

ortalama : 5/10

--- spoiler ---

film sonunu o kadar rahat izliyorum ki, hatta hanıma 'yaa öldürmeyecek merak etme. hangi hint filminin sonu kötü bitmiş ki' dedim... ki o anda vurdu. hâlâ kalkacak falan diye bekliyordum. öldü ya la adam.
    --- spoiler ---
  • “hiçbir iş bize küçük gelmez ve hiçbir görev işimizden büyük olamaz, ancak kimseye zararı dokunmadığı sürece” filmde çok sık duyacağınız bir replik… 80'lerin sonu 90’ların başında hindistan'ın sahil eyaleti gucerat'ta geçiyor film. fakir bir çocuk olan raees (shah rukh khan) yıllarca jairaj ve çetesi için çalışır. bir gün arkadaşı said ile kendiişlerini kurmaya karar verdiklerinde ipler kopar. çünkü raaes’de bir tüccarın aklı ve bir gangsterin cesareti vardır. aklını ve cesaretini kullanarak kısa sürede zirveye çıkar ama ana mottosu yaptığı işlerin kimseye zararı dokunmadığı sürece yapacak olması sebebiyle içindeki insanı yönünü de insanlara faydalı işler yaparak gidermeye çalışır. hatta siyasete girer ve kısa sürede başarıyı orada da yakalar. ama tüm bu olup bitenler olurken, dürüst ve gözü pek polis şefi mazumdar hep peşindedir. siyasi bağlantıları ile onu bir şekilde pasifize etse de o hiç pes etmez. film toplamda 160 dakika ve sürükleyici bir yapısı var. bana izlerken pablo escobar’ı sevmek filmini anımsattı. son not, filmdeki aksiyon sahnelerindeki abartı cüneyt arkın’a haksızlık yaptığımızı düşündürttü ama hint sinemasında bu klişe var zaten malumunuz.. iyi seyirler…
  • "narcos"u izleyenlere güzel bir flashback yaptıran hint filmi.
    --- spoiler ---

birisi uyuşturucu işindedir, diğeri içki.
    her ikisi de ailesine bağlı.
    her ikisi de komünitesine bağlı.
    her ikisi de politikaya giriş yaptılar.
    her ikisinin de sonu aynı bitti.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap