• ''' raul mendez ölmeli '' isimli politik kurgu romanının yazarı. güzel bir roman gibi gözüküyor. türkiye'de post modern romancılığın en genç temsilcilerinden. yazar kitabında gezi parkı olaylarını de ele alıyormuşmuş. dilerim seve seve okuruz, devamını da bekleriz.
  • öncelikle lanse edilişindeki genç yazar kısmına takıldım.. 36 yaşında yahu adam.. sonra birazcık, özellikle sevdiğim yazarların ilk kitaplarına imza attıkları yaşları araştırdığımda kararsız kaldım açıkçası.. halen genç yazar mı, geç kalmış yazar mı bilemiyorum hatta.. neyse..

ilk romanı elime geçti, yazar kimliği ile tanışmış olduk bu vesile ile..
    (bkz: raul mendez ölmeli)
    değişik bir kafa.. mektepli değil de alaylı tayfasından olmasına rağmen kurgusal bütünlüğü koruma açısından enteresan işler başarmış ki ilk kitap için haddinden fazla başarılı bu konuda..

içinde bulunduğu farklı mesleklerde edindiği garip hayat tecrübelerini ve genelkültürünü harmanlayarak ortaya çıkardığı yazım dili açısından yeni bir soluk kesinlikle.. takip edilesi yazarlar listesinde yerini alabilmesi için gerekli kredibiliteyi sağlamış durumda ilk romanıyla..

şimdiden "yeni bir yazar keşfettim, kafa müthiş" tarzı konuşmalar yaptım bir iki yerde.. bu yazıyı ve bu konuşmaları bana yedirtirse yine bu platform üzerinden alırım intikamımı..

tanım : hayırlara vesile olası, ilgi ile takip edilesi, çiçeği burnunda kitap yazarıdır..
  • facebook profili aracılığıyla şöyle bir şey paylaşan yazardır:

bugün feribotta kendini aniden yere bırakıp, güya sara (epilepsi) krizi geçirmeye başlayan, elinde uyduruk bir hastane dosyası taşıyan esmer, kavruk genç bir eleman tam da tahmin ettiğim üzere ayılır ayılmaz kendisine yardımcı olmaya çalışan insanlardan para istemeye başlıyor... yufka yürekli ve iyi niyetli yolcular, 50 ve100 tl yağdırmaya başlıyorlar. dolandırıcının yöntemi basit: 1- kendini yere at ve kriz performansı sergile 2- kendine gelirken son derece mahçup bir şekilde insanlara verdiğin zahmetten ötürü özür dile. ( somalı madenci-sedye-çizme çağrışımıyla onları dağıt bebeğim!) 3- cebinde kalan son 20 lirayla sevk edildiğin hastaneye gittiğini anlat insanlara. kaşlar küçük emrah modunda, alt dudak ise titrek olmalı. sonrasında gelsin paralar...dolandırıcıya para verirken uyarmaya çalıştığın yaşlı kadınlar sana kızgın kızgın bakarlar ve " size ne? para benim değil mi? dolandırıcıysa bile ben gönül rızasıyla veriyorum" derler. kendini tayyip'in seçim kampanyası için para yatırmaya gelmiş teyzelerin akıntısına karşı kürek çeken veznedar gibi hissedersin.geminin tepesinde batan güneşe karşı kravatını gevşetip derin derin nefes alırken aklında tek bir soru vardır: bu ülkede gönüllü ...kilmek ne zaman yasaklanır acaba?
  • aynı zamanda 2015 yılından bu yana http://www.sanalgaste.com.tr/ adresinden yayın yapan internet gazetesinin genel yayın yönetmenliğini ve köşe yazarlığını yapan roman ve hikaye yazarıdır.
  • 2014 yılında tudem edebiyat ödülü alan, tolkien'den ziyade, tolkien tarafından yazılan gtü kalkık, havalı elflere benzeyen polisiye yazarıdır. misal: kendisine lord elron diyebiliriz. aynı zamanda iyi bir bilimkurgu yazarıdır. internette yayımlanmış olan kısa bir bilimkurgu hikâyesine şuradan ulaşılabilir: https://www.wattpad.com/168853821-yörünge
    kitaplarının 5-10 milyon dolarlık tanıtım bütçesi olmadığı için pek bilinmez. (şimdilik) öyle zannediyorum ki 5-10 bin kişilik çekirdek bir okuyucu kitlesi var. zamanla büyümesi muhtemeldir. yaşlanıp biraz durulunca kendisini yazmaya daha çok verip, daha verimli bir döneme girecektir diye düşünüyorum. öte yandan resmi instagram hesabından verilen bazı spoilerlara bakacak olursak 2016 yılında sağlam bir istanbul polisiyesi ile oldukça gürültü çıkaracağa benzer. 'melezlerin gecesi' isimli ve kendisine ödül getiren kısa bir gerilim öyküsündeki çağatay yiğit isimli kahramanın yeni kitabında yine başrolde olacağı bilgisi de takipçilerine malum olmuştur. haydi hayırlısı
  • iyi görür, iyi kurgular, iyi yazar. (bkz: raul mendez ölmeli) adlı romanı şu yukarıda söylediklerimi ispatlıyor. kitabın daha ilk sayfasında başlayan heyecan sonundaki "a aaa" ya kadar sürüyor. tudem edebiyat ödülü sahibidir, ödüle layık görülen eseri ise (bkz: anadolu'da alacakaranlık öyküleri) dir.
hesabın var mı? giriş yap