• abdi ibrahim firmasının daha bir kaç ay önce piyasaya sürdüğü "doğala özdeş bir molekül"...nihayet ülkemizde de satılmaya başladı..ne işe yarıyor..uyku sorununu çözüyor. denedim ..gayet de başarılı...melatonin ...ama diğer benzerleri gibi değil..etkili..
  • bir uyku ilacıdır. etkin madde olarak ramelteon içeren ve melatonin reseptör agonistleri adı verilen bir ilaç grubuna dahildir.
  • etken maddesi ramelteon olan uyku ilacı.
  • inanılmaz pahalı ilaç.

eczaneye gidip unisom almak istedim, eczacı da unisom'un artık üretimden kalktığını onun yerine elinde ramelda olduğunu söyledi. tamamen bitkisel vs dedi.

bir deneyeyim dedim, fiyat olarak da 40 lira verdim.

halbuki unisom'a sadece 6 lira veriyordum.
  • ramelda bitkisel falan değildir. global ilaç devlerinin ulkemizi kobay olarak kullandiği yüzlerce ilaçtan biridir ve ek izlemeye tabidir. prospektüsünü okursaniz muhtemelen vazgecersiniz.
  • bugün eczanede unisom olmaması üzerine 50 tl'ye aldığım uyku ilacı.

edit: işe yarıyor, ancak sabaha kadar kabuslar bitmek bilmedi. eşim için de durum aynı şekilde. zorunda kalmadıkça bir daha kullanmayı düşünmüyoruz.
  • melatonin reseptör agonisti olan ramelteon içeren uyku ilacı. prospektüsünde şu uyarılar bulunmaktadır:
    ramelda'yı aldıktan sonra, tam uyanık halde değilken yatağınızdan kalkabilir ve bilinçsiz olarak bazı eylemler yapabilirsiniz. gece yaptıklarınızı ertesi sabah hatırlamayabilirsiniz. ramelda'yla birlikte alkol ve uykunuzu getiren başka ilaçlar aldığınız takdirde bu eylemleri yapma olasılığınız artar. bu eylemler arasında:
    - araba sürmek,
    - telefonla konuşmak,
    - seks yapmak,*
    - uyurgezerlik
    bulunabilir.
  • eczanelerde 8 mg 10 film/tablet şeklinde satılan yeni nesil uyku ilacı diyebiliriz.
    bende uykuya dalmama yardımcı oluyordu. o yüzden sevmiştim kendisini.
    diğer uyku ilaçları gibi ertesi gün sersemletmemeside ayrıca hoşuma gitmişti. prospektüsünde bağımlılık yapmadığını yazmışlar, doğrudur. kullanmadığım günler yoksunluk hissetmedim. yada farklı bi yan etkisini görmedim.
    piyasada 30 film/tableti yok internette yanlış bilgi var bu konuda.
    doktorum sayesinde tanıştığım ilaç ile
    aralık 2018'de 22 tl iken yapılan %80 zam ile 39 tl ye
    hemen ardından yapılan zamlarla an itibari ile 51 tl ye satılan ilaç.
    dolara yatırım yapmak isteyenler bu ilaca yatırım yapsınlar yüzde %120 zam nedir allahsızlar.
    bu orantısız zamlarla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık.
    ayrıca ssk kapsamında değildir, bu nedenle doktor yazsa bile eczaneye gidip parasını vererek alabilirsiniz.
    üretici firma abdi ibrahim.
    türkiye'de muadili yok. varsa bilen mesaj kutumu yeşillendirebilir.
  • bende çalışmadı. param olduğunda denemek istediğim melatonin takviyesinden de bu tecrübe ile vazgeçtim. uykuya dalmak ve canlı rüyaların şerrinden korunmaya çalışmak mücadeleme devam edeceğim. ya da bir gün uyumaktan vazgeçeceğim. ya da uyanmaktan...
  • etki maddesi olan ramelton, melatonin reseptör agonistidir. melatonin gibi devlet ödemiyor fakat melatonine göre fiyatı daha uygun olması nedeniyle tercih ediliyor.
hesabın var mı? giriş yap