şükela:  tümü | bugün
  • muhteliftir, fakat müzik zevkine göre zeka seviyesi -istisnalar olabilir elbette- belirten insanların moron olduğu kesindir.
  • severek dinliyorum. zeka seviyem; tübitak organik hoşaf projesinde yer alacak düzeyde.
  • pop dinlemek yerine çoğu zaman tercih ediyorum.

anlamsız sözlerle üç beş cümle ile bilgisayardan oluşturulan dijital ses yerine çoğu zaman 9 kıta olan, derin anlamlar içeren rap'i tercih ediyorum.

trap değil. undergroundı kast ediyorum.
  • yukarda yazan arkadaşın tavsiye ettiği rap parçasından birini açtım ve dinledim. müzikal açıdan tırt zaten hadi bi de sözlerin bi kısmına bakalım.

yıkıyolar beynimizi itaatkar köleler olalım tek istekleri
    bırakıp fakir verip sadaka doyurup karnını sadece 1 ramazan
    vergi yüksek elektrik fahiş pahalı su doğalgaz uçuk kömür beleşse
    tıktılar herkesi içeri çıkanı karşı muhalefet değil artık

bu şekilde kendi siyasi düşüneleriyle(sıfır derinlik) ilgili aklına ne gelirse söyleyen bi abimiz. şimdi bunun neresinden etkilenmemiz lazım?

bu da şarkı https://www.youtube.com/…inde&feature=youtu.be&t=12
  • zeka seviyemizi ölçmek için bi tek leylek kaldı.
  • deniz seviyesinden hallice.
  • zeka değil ama kültür seviyesi irdelenebilir.
  • rap bir kültürdür fakat zamanında underground kaldığı için ve yeni yetme bebeler (tek tük iyi rapçileri tenzih ederim) rapi kötü tanıttığı için insanların aklında kötü bir izlenim bıraktı. aynısı arabesk için de geçerli. eskiden jiletçi, balici, tinerci tayfanın müziği olan arabeski şimdi popüler kültür sahiplendi. umarım rap için de aynısı olmaz da bize kalır.

not: şu an rap adı altında yapılan parçaların %95 i rap değil malesef.

edit: düzeltme.
  • kelime dağarcığı sizinkinden x2 daha iyi söylenenleri daha hızlı kavrayıp yorumlayıp anlamaları sizlerden x5 daha iyi olan zeka seviyesine sahip insanlardır kendileri.