• deniz seviyesinden hallice.
  • rap ın sadece khontkar ben fero ya da yetenek sizsiniz e gelen, acun abi almanya'dan geldim rap yapçam dan ibaret olduğunu düşünen biri açmış bu başlığı , neyse.. bunun yanında biraz araştırıp dinlerseniz rap in de diğer kültürlerdekinde olduğu gibi, kaliteli güneş gören taze meyvelerinin de olduğunu görebilirsiniz.
  • zeka değil ama kültür seviyesi irdelenebilir.
  • rap bir kültürdür fakat zamanında underground kaldığı için ve yeni yetme bebeler (tek tük iyi rapçileri tenzih ederim) rapi kötü tanıttığı için insanların aklında kötü bir izlenim bıraktı. aynısı arabesk için de geçerli. eskiden jiletçi, balici, tinerci tayfanın müziği olan arabeski şimdi popüler kültür sahiplendi. umarım rap için de aynısı olmaz da bize kalır.

not: şu an rap adı altında yapılan parçaların %95 i rap değil malesef.

edit: düzeltme.
  • kelime dağarcığı sizinkinden x2 daha iyi söylenenleri daha hızlı kavrayıp yorumlayıp anlamaları sizlerden x5 daha iyi olan zeka seviyesine sahip insanlardır kendileri.
  • aptalım ve dinliyorum.
    cahilliğimle mutluyum.*
  • her insan gibidir.

zira rap dinleyen böyle rock dinleyen böyle diyecek kapasiteye sahip değilsiniz. genelleme yapmak doğru değil, rap müzik diğer bir çok müziğe kıyasla daha fazla akıl çalıştırıcı. ince sözleri anlamak için daha fazla efor sarfetmek gerekiyor.
  • çok şükür bugün de embesilin biri zeka seviyemiz hakkında bilip bilmeden yorum yapma serbestliği bulmuş kendinde.
  • bu başlık bir harikaymış dostum. böyle bir başlık açmakla kendi zeka seviyen hakkında yeterince bilgilendirdin beni, kendi adıma teşekkür ediyorum. bir arada çayı şekersiz içenlerle ilgili bir başlık açılmıştı aynı böyle. çok zekisiniz arkadaşlar, aferin, otur, sıfır.
  • eğer protest rap dinliyorsanız zeka seviyesi yüksektir. zira şu anki rap tamamen eğlenceye dönüşmüştür. (bazı rapçiler hariç )
hesabın var mı? giriş yap