• evde her daim bulunan huzur veren nostaljik koku. her şeyini ayrı severim; sarı kutusunu, şeffaf cam şişesini, lavantaya lavanda diyişini. canım benim.
  • (bkz: rebul)
  • müşterilerinize kolonya ikram ediyorsanız , kullanmanız gereken yegâne kolonyadır.
  • 1981 yılı dünya kalite kontrol merkezinden altın madalya almış,nostaljik görünümlü şişesi olan hoş koku...
  • genç yaşımda kullandığım yaşlı adam şeysidir.
  • fisfisli, cantada tasinabilen hafif siselisini nereye gidersem yanimda goturdugum, hizli bir sakinlestirici ve ferahlatici islevi goren lavanta kolonyasi. cekmecelerinize de birkac damla dokerek temiz camasirlarinizin ayni zamanda mis gibi kokmasini saglayabilirsiniz. gecenlerde lavantasiyla meshur olan bir koyde buyumus olan italyan bir arkadasim da kokusuna bayilip adini not etti. kendinize veya sevdiklerinize alabileceginiz guzel mi guzel bir hediyedir kanimca.

kardesleri icin:
    (bkz: rebul mandarine)
    (bkz: rebul jasmine)
    (bkz: rebul ice)
    (bkz: rebul lime)
  • babaanne kokusudur. şimdi her hatırlandığında boğazı düğümleyen anılardır. (bkz: buruk)
  • limon kolonyasından nefret edenler için ilaçtır. öğleden sonra ofiste aniden bastıran uykuya karşı bir doz guatemala grande ile birlikte alındığında uyku kalmaz. kahveyi içiyorsun diğerini kokluyorsun, karıştırma aman diyim.
  • anneanne kokusudur, bir kolonya klasigidir.
  • ta türkiyenin öbür ucundan internetten sipariş ederdim bunu. yıllar geçti, istanbul'a taşınınca bir fırsat gidip istiklaldeki eczanelerini görmeye gittim. şansıma bir iki yıl sonra kapandı.

şimdi migrosta böyle minik şişelerde satıyorlar, görünce kaptım hemen.
hesabın var mı? giriş yap