• bi yerlerden posterini bulup odama asmayi du$undugum (o derece), ozlenen ne$eye sahip bol gezmeli tozmali ve patlamali sahneye sahip film. ne varsa eskilerde var.
  • bruce willis... john malkovich... helen mirren... morgan freeman... retro bir "ekibi yeniden topluyoruz" havası... kötü adamlar ve güzel bir kız... kötü olması imkansız film.

filmin havası, bruce'la kız arasındaki hastalıklı ilşkiyi göz önüne alırsak conspiracy theory tadında başlıyor ama sonrası heyecanlı ve neşeli. walter bishop kılıklı malkovich, zaten filmin yıldızı.

izlemeyen çok şey değil ama bayaa bir şey kaçırır!
  • --- spoiler ---

frank moses: seni kordeski mi eğitti?
    william cooper: evet?
    frank moses: kordeski'yi ben eğittim.

--- spoiler ---

böyle karizmatik ukalalık görülmemiştir
  • bu kısır sinema sezonunda gidilesi film. ilk perde biraz sıkıcı geçse de ikinci yarı hakkını veriyor. john malkovich'i izleyin yeter. çatışmalardaki soğukkanlılığı, ustalığı, surat taklitleri kopardı resmen. adamımsın john.

ayrıca;
    (bkz: bruce willis gülüşü)
  • tek kelimeyle açıklayacak olursak; keyifli bir film. bu gece izledim bu filmi ve eğlendim diyebilirim. zannedersem salondakiler de aynı fikirdeydi.
  • beğenmediğim night and day red'e 10 basarmış, aksiyonda bi atraksiyonu yok gülmeyide geçtim, evde izlenesi fazlası yok, halbuki ne beklentilerim vardı bu isimlerden. expendables a team izleyin mis gibi.
  • son yıllarda sinemaya gidip de "iyi ki gitmişim" diyerek çıktığım nadir filmlerden biri. bu filmin türü tek bişey olabilir gözümde, o da "eğlence". komedi-aksiyon falan değil, eğlence.

--- spoiler ---

bruce willis abimizin alarm çalmadan uyanışlarıyla sessiz sakin başlayıp eve giren suikast timini hissedip manasız bi saatte uyanması ve hiç istifini bozmadan önlerinden yürümesiyle başlayan kalite filmin sonlarında yazılar yazarkenki bruce willis-john malkovich'li kaçış sahnesine kadar devam etti.

--- spoiler ---

özellikle mary louise parker'a koskoca bir parantez açmak lazım. etrafındaki efsaneleşmiş oyuncuların içersinde hiç sırıtmayıp, üstüne üstlük filme o "eğlence" havasını verebilmesi nedeniyle kendisini ayakta alkışlıyorum. bu performans kolay kolay unutulmaz. söylemeden de geçemem, teyzeciğim nerdeyse 50 yaşına gelmişsin ama taş gibisin. *

bruce willis, morgan freeman, john malkovich ve hellen mirren içinse olumlu/olumsuz eleştiri yapmaya gerek yok. izlemeden önce tahmin ettiğim gibi harikalar.

bu film "hayatın boyunca izlediğin en eğlenceli film nedir?" sorusunun cevabıdır gözümde.

10/10
  • super eglenceli aksiyon filmi. bu sene eskilerin aksiyon filmleri ile keyifli hale geldi. bazi sahnelerinde gulmekten sahne kacirir hale gelebiliyorsunuz. kimi sahneleri bana hot fuzz tadi verdi. sanirim bu iyi bir referans olabilir seyretmeyi dusunenler icin.

ha bir de john malkovich... sen ne guzel bir adamsin oyle...

--- spoiler ---

- old ha!! old my ass!!!

--- spoiler ---
  • bruce willis, morgan freeman ve john malkovich'in bir araya gelip geyik yapması bile izlenesi birşeyken, üşenmeyip çektikleri filmdir. arada bazı sahnelerde sürrealizmin boyutunu abartsalar bile, izlenesi, 10 numara, keyifli bir film.
  • kick-ass ile birlikte 2010'un en başarılı çizgi roman uyarlamalarından biridir.
hesabın var mı? giriş yap