• reeder'ın başarılı tabletleri var bence. özellikle a8 serisi tasarım ve özellik ve fiyat olarak alınabilecek en iyi ucuz tablet serisi. a8i intel işlemcisi, o biraz pahalı, a8r arm tabanlı o yüzden ucuz. tasarımları ipad mini ile neredeyse aynı, yan yana farkı anlamanız çok zor. arkası metal filan. neyse uzun süreli kullanmadım ama bıraktığı hissiyat iyi.

a10t modeline gelecek olursak, özellikleri ve fiyatı ile beni epey şaşırtmış bir tablet. en önemli özelliğini en başta söyleyeyim, android 4.4.2 ile geliyor, kitkat. 10.1" ekranı var. en kötü özelliğini de söyleyeyim, çözünürlüğü 1024x600. zaten bunu duyan çoktan kaçmıştır ama hemen fiyatını da söyleyeyim. teknosa'da an itibariyle 359tl, hepsiburada'da 349tl, gittigidiyor'da 329tl.
    http://urun.gittigidiyor.com/…d=14489-164755-2357-0

2gb rami var, 16gb dahili hafızası var, 64gb'a kadar sd kart desteği var. 4 çekirdekli allwinner 31, cortex a7 1.5 ghz işlemcisi var, powervr sgx544mp2 4 çekirdekli grafik işlemcisi var. açıkçası işlemci ve grafik işlemcinin performanslarıyla ilgili beklentilerim düşük. gerçi o çözünürlükte tüm oyunları oynatır muhtemelen. 6000mah pili ve 10 saat aktif kullanım süresi var. ön ve arka kameraları var ama arka kamera 2mp, ön kamera da 0.3mp. hiç koymasalar da olurmuş.

2gb rami olması, android 4.4 ile gelmesi ve sadece 329tl olması harika özellikleri. sadece çözünürlüğü bari 1280x800 olsaymış, ips ekran olsaymış ama o zaman da fiyatı uçuk olurdu ki öyle tablet modelleri de var daha pahalı. bir de android 4.4 değil hiç biri, bu tabletin en ayırt edici özelliği o olmuş bana kalırsa.
hesabın var mı? giriş yap