• türkiye’de olduğu için kıymetinin bilinmediği falan yok. edinburgh fringe festivalinde ruki oyunuyla çılgın atıyoruz şu anda.
  • bedensiz kadın'da yaptıklarından pişman bir adamı oynuyordu. spoiler vermemeye çalışıyorum. beni büyülemişti. o topla yere vuruşu, topun sesi, kendini oyalayışı, hepsi aklımda, kulaklarımda.

şimdi kendisini suskunlar'da görmekteyiz. gardiyan sait. sleepers'da o rolün hakkını kevin bacon vermişti yanlış hatırlamıyorsam.

kendisi yine oyunculuğuyla göz dolduracaktır eminim. hatta bu entryi öyle tedirginlikle yazıyorum ki, bu sözleri söylemek haddim değilmiş gibi.
  • sezuan'ın iyi insanı oyunundaki performansı ile göz dolduran harika oyuncu.
  • harika bir baba ve bir eş. babayiğit ve küfrün bir insan ağzına bu kadar yakıştığını da söylemesem eksik kalır.

rahmetli babaannem kendisini çok severdi neyse benim reha özcan ile anlatacaklarım babaannem ile sınırlı değil. ikinci üniversitemin henüz birinci sınıfında okurken üniversitenin medya bölümünde bir yandan da asistanlık yapıyorum. dergi çıkartıyor bir çok kişi ile röportaj yapıyoruz tabi o sıralar benim aklıma da reha özcan ile tiyatro üzerine bir röportaj yapmak geldi. kendisi çok uzun süredir facebook arkadaş listemde olduğu için irtibat kurmak zor olmadı ve kendisine bu fikrimi belirtmiştim. sağolsun dönüş yaptı ve telefonlaştık. onunla telefonda konuşurken nasıl heyecanlandığım hala aklımdadır. bir pazar günü için sözleştik ve moda'da oturmuş heyecanımı içime gömmeye çalışırken karşıdan uzunboylu, hacimli, kıvırcık bir babayiğit geliyor. ulan görünce elim ayağım titredi yalan yok velhasın yanında yeğeni ve ayşegül hardern ile gelmişti ve sohbet etmeye başladık. ben onu o beni tanımaya çalışıyor. bir yandan da hem kendisi ile ilgili hem de tiyatro ile ilgili sorular soruyorum, her soruya içtenlikle cevap veriyor, tiyatronun üstündeki siyasi baskıdan rahatsız bu sebeple bazen siyasi söylemlerde de bulunuyor, hatta bazen bulunduğu konum sebebi ile kimsenin söylemeye cesaret edemeyeceği şeyler söylüyor bu söyledikleri üstelik benimde çok hoşuma gidiyor çünkü sonuna kadar katılıyorum her söylemine ama bir yandan da diyemiyorum ''reha abi tamam ben onlardan değilim ama bizim üniversite onlardan bunu nasıl yayınlayacağım'' röportajı tamamladık vedalaştık belki bir gün bir yerlerde yeniden karşılaşırız diye, benim için çok iyi dileklerde bulundu o gün ve ekledi; ''ne söylediysem yaz'' diye. bir heyecan ve hışımla röportajın deşifresini tamamladım ardından derginin editörüne deşifreyi teslim ettim kendisi o zamanlar üniversite de araştırma görevlisi pek de sevmezdim kendisini ama reha abinin röportajını okudukça gerim gerim gerildi kıpkırmızı oldu ve dönüp ''bunu yayınlayamayız kırpacağız, keseceğiz'' dedi. boğazımdan mideme doğru k2 dağından bir çığ düşüyordu. neyse daha fazla uzatmadan inatlaşmalar devam etti ancak öğrenci başıma daha fazla direnemedim öyleyse bu röportaj yayınlanmayacak diyerek rest çekerek ayrıldım. reha abiye durumu açıklayamadım, nasıl diyecektim senin henüz iletişimde birinci sınıf öğrencisi olan birine yoğun temponda vakit ayırarak röportaj verdiğin kardeşin onu yayınlayamadı diye? diyemedim. reha abi olurda bir gün bu entryi okuma fırsatın olursa, özür dilerim senin henüz iletişimde birinci sınıf öğrencisi olan birine yoğun temponda vakit ayırarak röportaj verdiğin kardeşin onu yayınlayamadı. hakkını helal et. ancak abi sana söz verdiğim gibi kesilip kırpılarak senin söylemediğin şeyleri söylemiş gibi gösterilmesine de izin vermedim. belki bir gün bir yerlerde yeniden görüşmek üzere.
  • iyi ki zamanında bedensiz kadın'ı izlemişim ki bu sayede gördüğüm yerde boğazlama isteğimi sindiriyorum.
  • 2012 yılında yayınlanıp efsane olan suskunlar'ın gaddar ve bir o kadar korkak cezaevi müdürü ve şimdilerde bizim hikaye'nin ayyaş hayırsız babası.

çok iyi oyuncu.
  • neden bilmiyorum ama bülent emin yarar'ı hatırlatan oyuncu.
  • bizim hikaye adlı dizide döktüren oyuncu. diziyi izleme sebebim. diziyi izlenilir kılan tek oyuncu olmasına rağmen dizinin kaymağını hazal kaya'yla birlikte diğer zıpırlar yiyor. bu adam belki bu oyuncumsuların üçtebiri para kazanmıyor bu diziden.
  • bugün tiyatro yapıyorsam, bunda payı olanlardandır.

ayrıca; leyla ile mecnun muhabbeti sonlanmıştır. rol almayacaktır.

https://twitter.com/…zcan/status/283415178731716609
  • yaban ordegi gibi muhtesem sikici bir oyunu izlemeye deger kilan oyuncu. esiyle tip olarak inanilmaz benziyorlar bir de.
hesabın var mı? giriş yap