şükela:  tümü | bugün
  • olabilecek en sıkıcı evlenme teklifidir.
  • yüzüğe parantez açıp büzük yazınız
  • evlenme bile teklif etmedim. ikimizde evleneceğimizi biliyorduk. evleneceğimiz zamanı, iş, kariyer, askerlik, şehir içi/dışı durumlarımızı konuştuk o kadar. sonra da tüm o detayları geride bırakıp nikah tarihi aldık.

evleneceğimi daha çıkmaya başlamamızın 5. günü hissetmiştim (ama söylemedim) herşey kendiliğinden 6-7 yıl sonra gelişti.

hikayenin toplamı bugün 17 sene ediyor. bazı şeyler gereksiz arkadaşlar. sevgi gibi bir kavramı hareket/davranış/eylem ritüellerine hapsederseniz kendinizi sınırlar, farkında olmadan o sınırların/duvarların içine hapsolursunuz. başka sınırlar sizi daha çok kısıtlar.

hayır hepsi bir yana keman ne ya ? zorunda mıyız ?

evlendik evleneli mumları 3 kez elektrik kesintisinde yaktık.

restoran ok ama heyecandan mideye kramp sokmaya gerek yok. ye iç eğlen mutlu ol sev, sevil. tören işleri keyif kaçırır.

diz çökme: bunu bu ülkede yapanı küçük görürüm. minnesota'da soğuk bir akşamda restoranda değilsin. bu yaptın mı? bekle sırada baby shower. sonrası "hayat sana komple golden shower".

yüzük: yüzük önemli. yüzüğümü hiç çıkarmam. ailemden görgüm. annem ameliyat olacağı zaman çıkaramadılar da canı nasıl acıdı :( hayatında hiç çıkamadı ne annem ne babam. siz de çıkarmayın. işlemeli dangoz yüzüklerden almayın new york steak kalınlığında... kro musunuz ?
  • aman aman ne özel ne özeeeel.hiç kimsede görmedik bir siz yapın.başınız bir yere erer.
  • kurduğun hayata sıfır sermaye koyacak, üstelik sırf eşini dostuna gösteriş ve sosyal medyada yayınlayabilmek için, seni iki sene kesintisiz ödeyeceğin bir borca sokacak olan ortağını ikna etmek için resmen teklif yaptığın “o” gün.
  • klişe,yapmayın bunları artık beyefendiler,bir kadın olarak basit ama daha samimi bir teklifin her zaman daha değerli olduğunu düşünüyorum.
  • = banka kredisi
  • eşittir onyıllardan, belki yüzyıllardan beri süregelen bir cringe.
  • dugun yapabilmek icin satilan araba ve yerine gelen eş ile zirve yapar :)

daha da tehlikelisi en az bir 5 sene borc batagindan cikamayip o sattigin arabaya uzun yillar binememekle de zirvenin zirvesini yapar.

edit : keman kalsin lazim olur :)
  • insan birini sevdiği zaman çok abartı davranabiliyor, her şeyin en güzeli onun olsun istiyor sevdiceğini alıp göğsüne sokası geliyor. yersiz meşgale veya bütçeye zarar olarak görmüyor böyle şeyleri* fakat bu tarz teklif çok klişe oldu artık daha yaratıcı olunabilir.