• şu adresteki resmi web sitesi üzerinden türlü türlü telefonlara android 5.1.1 sağlayan rom grubu ve ürettikleri bir araya getirdikleri romların genel adı.

desteklenen telefonlar, forumlarında bulunabilir.

note 2 telefonumun son demleri geldi artık derken ilaç gibi gelen arayüzü, android 5.1.1. yenilikleri ve tema detayları ile biraz olsun telefonu kendine getirmiştir. şiddetle tavsiye ederim. pil sorunu biraz olacaktır ilk zamanlarda rahat olunuz efendim.
  • tek kelimeyle muhteşem bir rom. lineage os bunun yanında tavşan gibi kalıyor. daha fazla cihaz destekleseler tam süper olacak. bunun için de kendileri biraz daha destek hak ediyor tabi.
  • telefonunu kişiselleştirmek isteyenler için muhteşem bir rom diyebilirim. mi5'e yükledim kullanıyorum 1 haftadır.

ota güncellemesi alıyor. xposed sayesinde yaptığım ekranı kilitleyince 2g'ye geçme bunda var. şarja etkisi çok fazla. aynı şekilde konum da ekranı kilitleyince kapanabiliyor. istediğiniz her şeyi kişiselleştirebiliyorsunuz. bildirim panelinin çerçevesinin rengi bile. rom'u yükleyince kendiliğinden rootlu oluyor. xposed benzeri magisk uygulaması yüklü geliyor. içinden xposed'ı da kolay bir şekilde kuruyorsunuz.

1 ay kullandığım lineage'ten çok iyi ve daha stabil. o kadar diyim.

edit: magisk uygulaması artık yüklü gelmiyor. yani rootlu olarak gelmiyor. sanırım bazı sorunlar oluştu. supersu'yu flash'layıp devam ediyoruz.
  • değil.. bu da stabil değil.. kaçıncı rom bilmiyorum hepsi aynı.. bir yerde ve herhangi bir durumda mutlaka hata veriyor.
  • lenovo vibe k5 resurrection remix nougat v5. 8.1 kullanıyorum. harika birşey arkadaşlar.

resim 1
    resim 2
    resim 3
    resim 4

acayip stabil bir sürüm. ilk çıktığı zamanki sürümde saç baş yolduruyordu.

şuan acayip zevkli olmuş. istediğiniz gibi özelleştirme yapabilirsiniz. nova launcher ve retorik ikon setiyle enfes oldu.
  • altan körük isimli değerli insan tarafından 2012 de başlatılmış harika projedir. amaçları bütün aosp geliştirici takımlarının ( cm, omnirom, slimrom ,aokp vb.) gelistirmiş oldukları kaynak kodları birleştirerek, bir nevi her ağaçtan bir meyve alıp sepete atarak bizlere sunmaktır. cyanogenmod tabanlıdır, harikadır , hızlıdır , sevilesidir.

https://github.com/resurrectionremix
  • üzerine birde yerli bir geliştirici tarafından yazılan pitchblack teması kurulunca tadından yenmeyen rom.

açıkcası uzun zamandır samsung galaxy s4 gt-ı9500 cihazımın bu kadar hızlı çalışabileceğini düşünmüyordum. pek çok rom denedim ama benim cihazım için en stabil halde çalışan bu oldu. performans açısından yahut kullandığı kaynaklar açısından inceleyecek olursak diyebileceğim tek şey şudur ki az tüketip çok şey sunan bir rom.

meraklısı için ekran görüntülerimi paylaşmaktan bir çekince duymuyorum.

home screen
    memory
    storage
    status
  • xiaomi mi 9t için official versiyonu çıkan rom.
  • çok iyi bir teknik desteğe sahip mükemmel ötesi rom. kendi telefonumda bir senedir kullanıyorum ve çok memnunum. ayrıca 6 kişilik ekibinde bir de türk bulundurmasiyla da bayrakları asmamiza vesile olmuştur. (bkz: umutcan açar)
  • çok başarılı bir aosp rom.mi 9t için kullandım gayet başarılı.başarılı kılan benim gözümde şu ana kadar kullandığım en özelleştirilebilir rom olması.tüm özellikleri seçip oturtmanız rahat 2 hafta alacaktır.rom aosp tabanlı olduğundan cihaz eski dahi olsa yağ gibi akar, kasma ve donma yapmaz.
hesabın var mı? giriş yap