• tahminen hepsinin idolü marlon brando'dur.
  • hem robert de niro hem de jack nicholson çok sık çok farklı karakterlerle ve türlerle karşımıza çıkıp bizi etkilemeyi başarmıştır. al pacino bana göre bu noktada bir adım daha geri kalmıştır. kendisinin en etkileyici rolleri genellikle benzerdir fakat bu efsane performanslar sergilediği gerçeğini değiştirmiyor. yine çeşitlilik konusunda jack nicholson reyiz bu karşılaştırmadiki rakiplerini ezip geçiyor. as good as it gets, the departed, chinatown, about schmidt, one flew over cuckoo's nest ve the shining filmlerinin hepsinde bambaşka karakterlerle inanılmaz performanslar ortaya koyabilmiştir. de niro ise çeşitliliği yaratırken komediye ağırlık vermiş burada da başarılı olmuş ama nicholson noktasına ulaşamamıştır. jack nicholson her role girip altından başaıyla kalkabilecek kadar iyi bir oyuncu ayrıca da über karizmatik bir abimizdir bence. sırf bu adam yüzünden yıllardır wayfarer aşığıyım lan ben. kısacası jack nicholson'un her türlü dağıtacağı karşılaştırmadır. al pacino ve de niro ise özellikle yatkın oldukları film türlerinde unutulmaz performanslar ortaya koymuş ve dönem dönem ilham kaynağı olmuşlardır, haklarını yemek istemem.
  • hepsinin çok iyi zamanları olmuştur...ama hayat boyu başarı olarak bakıcak olursak robert de niro hesabı kapatır...gerisi tarz meselesi.
    günlük hayatta ağır abiyseniz...>>> al pacino
    lider görünümlü bir insan iseniz...>>> robert de niro
    akıl danışılan, akil adam rolünüz ağır basıyorsa...>>> jack nicholson size daha çok hitap edecektir.
  • kemal sunal halit akçatepe münir özkul (bkz: bu ne biçim başlık)
  • marlon brando' nun alt segmenti olmayı başarabilmiş üç aktördür. christopher walken da eklenebilir yanlarına.
  • 3'ü de en üst seviyede olan aktörlerdir.

yine de ayrı ayrı değerlendirme gerekirse, 3'ünün de neredeyse tüm filmlerini izlemiş birisi olarak bence de niro diğerlerinin önündedir.

mesela al pacino gibi etkileyici olmak için sürekli nutuk atmak ya da jack nicholson gibi mimik kasmak zorunda değildir. gözleriyle aynı etkiyi bırakabilir.

anthony hopkins denmiş ki kendisi de büyük bir aktör olarak unutulmaz bir çok rolde oynamış olsa da genelde hep aynı adamı oynuyor gibidir.
  • tartışmasız ve tek robert de niro derim. benim için dünyanın en iyi oyuncusudur. al pacino'yu neden bilmem ama beğenmem biraz abartılı gelir hem oyunculuğu hem de oyunculuğunun ne kadar iyi olduğuna dair yazılar. jack nicholson'u ise the shining, batman ve guguk kuşu filmlerinden tanır ve beğenirim.
    o yüzden bu listeden pacino'yu çıkarır sean penn, edward norton ve christian bale'i eklerim aga.
  • kesinlikle saygı duyulması gereken üçlüdür. bir diğer saygıyı hak eden üçlü de bence tom hanks, brad bitt, russel crowe'dur.
  • nicholson üçgenin tepe açısıdır.
    üçgen ikizkenar bir üçgen gibi gözükür.
    üçgenin diğer iki açısı genelde eşittir başta ve zamanla biri diğerinden daha geniş bir açıya sahip olur.
    nicholson > de niro > al pacino şeklindeki üçgenden yana oyumu kullanıyorum.
  • efsane rollerin oyuncularidir. bana gore the untouchables daki rolu ile de niro, one cikar.
hesabın var mı? giriş yap