• amerikan futbolunu severek izlerim. pek ustalığım bilgiçlik taslayacak birikimim yok; ama espn'de çıkan yazıları okumaya çalışırım.

konuya gelecek olursak bence bu seneki 1. sıra seçimi andrew luck'tan daha iyi bir oyuncu şu haliyle. okuduğum yazılar ve izlediğim vidyolar sonucunda bu kanıya vardım. fakat şu anda bana "sen bilirkişi misin sen uzman mısın? sen kimsin lan?" swf'sini atarsanız da bi şey diyemem açıkçası.
  • kötü bir quarterback değildir, ortalamadır. rookie sezonunda ortalığın damına koymasının nedeni "read option" denen, pas atacak receiver bulamayınca koşmak anlamına gelen hücumu çok iyi değerlendirmesiydi. bu tehlikeye karşı defans genelde line of scrimmage'i doldurarak* receiver'ları açıkta bırakıyor, bu da rg3'nin pas atmasını kolaylaştırıyordu. fakat üstüste geçirdiği sakatlıklar yüzünden rg3 artık ya koşamıyor ya da koşmaktan korkuyor. e bu durumda defansın artık read option derdi olmadığı için secondary'de daha fazla adam bulundurabiliyor. sonuçta, koşma yeteneği ortadan kalkınca da ne kadar standard bir pas atıcı olduğu ortaya çıktığı için kötü gözüküyor millete.
  • sözlükcülerin büyük cabasi sonucunda an itibariyle sakatlanip oyundan cikmis oyuncu.

isin daha ilginci yerine giren kirk cousins önce bir td pasi atti, ardindan da 2p conversion ile maci uzatmaya tasidi.
  • (bkz: predator)
  • colt mccoy tarafından pabucu dama atılan quarterback. washington'da yeri yok artık... st. louis rams'e gitse gerçekten komik olur.
  • cleveland browns ile çıktığı ilk resmi maçta sakatlanarak, en az 10 hafta boyunca injured reserve'e çekilen quarterback. adam resmen camdan yapılmış, her darbede sakatlanıyor. bu saatten sonra artık ona hangi takım şans verir bilmem. maalesef kariyeri büyük ihtimalle bitti.
  • mike shanahan'e kariyerine verdiği zarar sebebiyle dava açmalıdır. benim içim acıdı tek ayak üstünde seke seke oynarken yahu. daha çaylak senesinde bu çocuğu öldüresiye oynatmanın kime ne yararı vardı?
  • şu an san francisco 49ers'a karşı inanılmaz kötü bir performans sergilemekte kendisi.
  • geçen haftaki new orleans saints maçından önce ısınmaya çıktığı redskins t-shirtündeki nike logosunu markerla karalayarak üzerine heart yazan adidas sponsorluğundaki washington redskins qb'si.

http://thekevinburkeproject.com/…/rg3nikeadidas.jpg

lig yetkilileri tarafından uyarıldıktan sonra bu hafta ise üstüne düz gri bir t-shirt geçirerek yine nike logosunu kapatmayı başarmış ve bu sefer herhangi bir yaptırımla karşılaşmayacakmış.

http://www.terezowens.com/…2012/09/rg-3-nike-21.jpg

haberin kaynağı için:

http://www.nfl.com/…giving-up-nike-swoosh-rebellion
  • mri sonucunda acl ve lcl'de kısmi yırtık tespit edilmiş. yırtığın yeni mi yoksa eski sakatlıklardan mı olduğu konusunda bir netlik yok. james andrews daha net bilgi verecek yarın. yırtığın ne kadar zarar verdiğini görebilmek için keşif ameliyatı yapılması da söz konusu. kesin olan birşey varsa o da şimdilik gördüklerimiz pek iç açıcı değil.

umuyorum brandon roy gibi kariyeri boyunca diz ameliyatlarıyla boğuşmak zorunda kalmaz.
hesabın var mı? giriş yap