şükela:  tümü | bugün
 • kendisi için seçtiği nicki söylemekte güçlük çeken, "ğeğeğe" nickli yazar. nickin yazılımındaki yalınlık ve kolaylığa rağmen, yazarın kendisinin kendi nickini söylerken çektiği zorluklar mükemmel bir ironi yaratıyor. hoş geldin aramıza.
 • (bkz: ben kefalim)
 • şimdi biz bunu son zirvede konuşurken bırakmıştık. bu zirvede de konuşurken bulduk. bıraktığımızda da hala konuşuyordu. neşe hormonlarında bir sorundan şüpheleniyoruz.
 • nickini asla hakkini vererek söyleyemeyeceğim yazar.
 • kesinlikle hayatına dindar insanlar girdiğini tahmin ettiğim [bunu nereden tahmin ettiğimi bilemiyorum, açıklayabileceğimi de sanmıyorum], ama kendisi dindar mı mundar mı bilmediğim [eheh], kibar, efendi, arkadaş canlısı, neşeli, yaşamdan keyif alan, keyif veren, espriye tapan, taptıran, konuşmayı* seven, dinlemeyi sevdiren, sevgili eşiyle tencere kapak olan, her davranışıyla bana her şeyine kefil olabileceğimi hissettiren bal kardeşimdir.
 • frodo. ben inceledim bugün bu adamı. yüzü olsun tipi olsun buna gayet uygun (bir de bir köşede öyle sessiz sessiz oturuyor diyorlar benim için, ne sırlar çözüyorum, ne açmazlar açıyorum haberleri yok). "nerden çıkarıyosun manyak mısın paranoyak mısın" demeyin hemen. bakın daha ne gerçekler çıkacak ortaya.

  şimdi bunun eşi hanımefendi var bir tane, terelelli temcik. kendisi de shire'lı bir hobbit. bunu da gözlemlerimizden çıkarabiliriz rahat rahat. şöyle açıklayayım:

  bugün risk oynarken terelelli temcik hanımefendi görevleriyle zerre alakası olmadığı halde bir değil, birden fazla elde (her elde üstelik) afrika'yı ele geçirmeye çalıştı. afrika'nın doğusuna düşen tek çıkışında ne var? orta doğu var. yani orta dünya.

  üstelik dikkat çekmek istiyorum ki girilen yer başka bir yer değil, orta dünyanın batısından girilecek mutlaka. ne var orta dünyanın batısında bu kızı bu kadar çeken? shire tabii ki.

  sürekli orayı almaya çalışıyor. yani ne diyor? orta dünya benim diyor. peki neye güvenerek? öyle kolay mı orta dünyayı almak, oranın hakimi olmak? insanın, -şey pardon- hobbitin elinde muazzam bir güç olması lazım. buradan nereye ulaşıyoruz?

  yine köşemde sessiz sessiz uzun bir süredir içmeye ara verdiğim nargilemin marpucu elimde ciğerlerimde yayılan dumanı hissedip zevkimi almakla meşgulüm. o sırada bir şey dikkatimi çekiyor. bir khuzdul olsun, bir quasm olsun, bir ben olayım, hatta nargileyi eline alış sayısı belki de bir elin parmaklarından biraz daha az olan bir billy shears olsun, nargilelerinin marpuçlarını mümkün mertebe ağzımıza yakın yerinden tutan insanlarken çok saygıdeğer terelelli temcik hanımefendi marpucun "masanın altında kalacak" kısmını tercih ediyor. ve -nargile içsin içmesin- o el hep masanın altında. bir şey saklıyor gibi. ne olabilir acaba?

  arada telefon çaldıkça görebildiğimiz bu eldeki yüzüğe dikkat ediyorum. dışarıdan ne kadar da evlilik öncesinde belli ki özenle seçilmiş bir kuyumcudan özenle seçilip alınmış bir yüzüğe benziyor.

  oysa aylar yıllar değil, yüzyıllar öncesine ait bir yüzük bu. hem de sıradan bir yüzük değil, tek yüzük'ün ta kendisi. yoksa 8-10 yıllık bir gençlikte yaşanmış 80-100 yıllık bir anı birikimini başka nasıl açıklayabiliriz? elbette bu yüzüğün yaşlanmayı geciktiren kutsal büyüsüyle.

  sıradan bir tabu oyunu esnasında gülüp eğlenirken ahir zamanlara ait her türlü kişiyi, her türlü objeyi biliyor terelelli temcik hanımefendi. ancak garsona sipariş verirken görüyorum ki churchill'in ne olduğundan tamamen bihaber! yani bu kız bu zamana ait değil.

  ne demişti rrr? "evlenmeden önce yedi yıl çıktık". bu yedi yılın tam da frodonun tek yüzüğe sahip olduğu yedi yüz yıla denk gelmesi de hiç çekmeyecek miydi dikkatimizi?

  rrr'nin bir hinlik, bir cinlik yapıp gollumla beraber mordor ateşine gönderdiği yüzüğün aslında tek yüzük olmadığını anlıyoruz. belki de evliliği için aldığı biricik yüzüğüydü o? ancak en değerli hazinesi olan tek yüzüğü, en değerli varlığı olan terelelli temcik hanımefendiye sunmak için feda etmek zorunda kaldı onu.

  ha diyeceksiniz sauron'a ne oldu? o da gitti amerika'ya başkan oldu (mesajımı da ileteyim arada).

  köşede sessiz sessiz oturuyormuşum, bak bak bak. içinizi biliyorum.
 • anlatacak çok şeyi olan.
 • gezz izmire gelmis hosgelmis zirvesinde tanışma şerefine erdiğim, gittiğimiz her mekanda eşine de kendisine de mümkün olduğunca yakın oturmaya çalışıp, muhabbetlerine kulak misafiri olmam sonucunda katıla katıla güldürmüş kişilerdir bu ikisi.
  insan ilk tanıştığında nick alırken dikkat edilecek hususlariokumadın mı sen arkadaşım diyecek oluyor, ama sonradan bir nick bir insana bu kadar mi yakisir diyemeden geçemiyor.
  size tavsiyem, bu çift ile tabu ortamına girerseniz aynı takımdan olmanız, veya en iyisi seyirci kalıp seyretmeniz.
 • (#6364451 ) entrysinin gördükten sonra elimde olmadan tüm entry'lerini r yerine v koyarak okuduğumu farkettiğim yazar. sadece 200 küsür entry'siyle gençlerin sevgilisi olarak severek takip ettiğimiz esiyle ne kaddar uyumlu bir çift olduklarını göstermiştir bize. okumaya, sukela vermeye doyulmayanlardan....
 • tabu canavarı. *