kmc

  • azimli
  • şamda kayısı (714)
  • 1451
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

şu an içinde bulunduğum ve 1 sene sonra andığım zaman iç burkacak olan anılardır.

arkadaş, bir insan sadece para yüzünden böyle saçma durumlara düşer mi? düşüyormuş işte.

moskova'da tıngır mıngır, eşim ve 3,5 aylık oğlumla güzel ve mutlu bir şekilde yaşarken, çalışma vizem bitti. bilenler bilir, bu yıl kotalar çok geç açıklandığından yeni vizelerin çıkması çok gecikti. bu sırada devamlı turist vizesiyle gidip geliyorum, 1 ay kalıp dışarı çıkıyorum. 3 kereyi geçince o hakkımız da bitti. son kez türkiye'ye dönmeden önce benim ufaklığın göz çevresinde bir problem var, annesiyle beraber hastaneye yattılar, benim vize bitti, ipe ipe istanbul'a gelmek zorunda kaldım.

hayattaki beraber gireceğin ilk yılbaşını ailemden çocuğumdan uzak geçirmeyi geçtim. sonuçta ne dertlerle uğraşanlar var. bu sırada moskova'da kira ödendi, hastaneye para ödendi, aileye harçlık bırakıldı, sudan çıkmış balık gibi takılıyorum istanbul'da. bu sırada haber geldi, çalışma vizesi çıkmış hazır, şu kadar dolar getir diyorlar. ocak ayında uçak biletleri ateş pahası, dönmek için ona para ayarlamam lazım. hatun telefon etti, ayın 14'ünde hastaneye kontrole gidilecek yalnız gidemem, gel diyor, burada içim parçalanıyor, kafayı yiyeceğim. tek güvendiğim de bizim hali vakti yerinde yakın akrabamız var, bugün ona gittim. dedim durum böyle böyle, bana şu kadar lazım. zaten hayatta yetişkin olduktan sonra birinden ciddi anlamda para istemişliğim 1 veya 2 sıradışı durumda olmuştur -ki bu da onlardan biri- nefret ediyorum durumdan, yalnız olsam sokakta kalır yine istemem de moskova'da durum karışık. kendi evi için tak diye 20 bin lirayı çıkarıp harcayan eleman, şu kadarcık borcu vermedi arkadaş.

insanın çocuğundan ayrı kalmasının harbiden tarifi yokmuş, bunu da görmüş olduk. sınırlarda sorun olmasa koşarak gideceğim. böyle olaylar bir yandan da insanın sinirlerini kösele yapıyor. ben eninde sonunda bir şekilde o moskova'ya gidip, çocuğuma kavuşacağım. bu duruma düştüğüm için gerekli dersi de almış bulundum, seneye içim burkularak anarım.

---------------------

ps: kavuştum topacıma.

devamını okuyayım »