• gün gibi ortada olan ama ekşici mükemmel insanların! bir türlü görmek istemediği şeydir. ayrıca bunu şahsım değil bizzat gülen söylüyor. yaklaşık 20 yıl önce bir gülen-rte görüşmesi. gülen'in açıklamaları ise şurada.

"dön gel bitsin bu hasret" sözü acaba gülen'i daha da kolay yargılatmak olamaz mı? sonuçta adam amerika'da kök saldı ve bir türlü getiremiyorsun. sadece kendi isterse gelebilecek. ayrıca fetönün 40 yıldır bu ülkede yapılandığı bir gerçek. darbeci, fetöcü generallere bir bakın hangisi 10 yıldır asker? devlette, mitteki yapılanan fetöcülere bakın hangisi 2-3 yıldır bu devletin içinde? 1980 darbesi için fetönün sözlerine hele bir bakın. ondan sonraki demeçlere, ecevit hakkındaki konuşmalarına hele bir bakınız. hiç kimse bu devletin içinde bunları akp büyüttü diyemez.
  • dogru tabi. rte guleni bitirmek istiyodu aslinda. ama cemaatini cok seviyodu. onlari bitirmek istemiyodu. o yuzden turlu rantlar sagladi.
  • (bkz: içeri girdiğimde 20 yıldır bitirmek için sıvazlıyordu)
  • lan oğlum hadi hepsi tamam da daha bu işler ortaya ilk çıktığında fetullah hoca hazretleri fetö'ye döndüğünde tayyip kendi çıkıp ben de bu insanlara inandım, yardım ettim, aldatıldım, halkım da bizi affetsin demedi mi?
  • herhalde büyüterek bitirme taktiği gitti sanırsam
  • (bkz: ya küçüksün ya da cahil)

okuyalım öğrenelim:

jandarma genel komutanı şener eruygur'un katıldığı son milli güvenlik kurulu toplantısı'nda cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer tarafından eruygur'a söz verildi. herkes, şener eruygur'un selamlama ve veda konuşması yapacağını beklerken şener eruygur, cebinden çıkardığı kağıdı okumaya başladı.

"iktidarın, gericilere, yobazlara" nasıl iltimas geçtiği… cemaatlere nasıl kol kanat gerdiği… irticanın bu hükümet zamanında nasıl kök saldığı" gibi sözler dökülünce, başbakan erdoğan:

"kes lan!" diye bağırdı öfkeyle. yüzü kıpkırmızıydı.

"kes lan!" sözü üzerine bir anda ortalık buz kesti ve toplantı sona erdi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

şimdi de, bu olayı 2013 senesinde akp'li köşe yazarınca cemaat taraftarı bakış açısıyla yazılmış yazıdan okuyalım ve akp'li göt kıllarının nasıl birer dönek olduklarını tekrar hatırlayalım: (başlığı açan öküzün de aynı olduğuna eminim.)

http://www.haber7.com/…ygura-nasil-haddini-bildirdi

şimdi de, güvenilir insanların yazdığı bir gazeteden, 2016 senesinden bir analizi okuyarak normalleşelim:

https://odatv.com/…-kimse-anlamadi--1311161200.html

evet son aşamada bu yüzsüzlükten ve döneklikten mideniz bulandı ise sevinebilirsiniz, normal bir insansınız. yolunuz açık olsun. yok eğer bir şey hissetmediyseniz yavşak bir yalaka veya katıksız o. çocuğu olma ihtimaliniz yüksek demektir. kendinizden tiksinmeye başlayabilirsiniz.
  • "ne istediler de vermedik"
  • öf. tam furkan yeni bişiler sıçmış, okur taşak geçerim diyordum ama kalitesiz, yan sanayi bi aktroll ün başlığı çıkmış. neyse ki içeriği okumadan önce kimin yazdığına bakmışım. yoksa kim vakit kaybedecek telmaşa trollcüğün yazdıklarını okuyarak?

tanım olarak şunu yazabilirim ama:

düşüncesi bile komik olan düşünce.
  • ah benim canım evlatlarım bilir misiniz ki ben daha siz doğmadan ve hatta annenizle evlibile değilken yani bir yirmi yıl öncesi ,ressam olmayı çok istemiştim ama kader işte kıl payıyla karakol bekçisi oldum ... ciddi olsanıza çocuklar, neden kıkır kıkır gülüyosunuz siz ?
hesabın var mı? giriş yap