şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni ticaret bakanıdır, eski ismiyle "ekonomi bakanı".
 • hayırlı olsun. ülkemiz için güzel çalışmaları olmasını umuyoruz.
 • havalimanında beklerken gel bakan oldun diye telefon gelmiş cumhurbaşkanlığından
 • yeni ticaret bakanı olmuştur. tobb kadın girişimciler kurulu başkan yardımcılığı yapmış ve alanında yetkin kişiliği ile dikkat çekmektedir . kendisi açısından da sürpriz olduğu söylenmektedir. hayırlı olsun. allah muvaffak etsin.
 • habertürk tv'de, söylenene göre bakan olduğunu (kesin olmamakla birlikte) havaalanında öğrenmiş, şu anda meclise doğru geçmekte olan ticaret bakanı.

  tobb kadın girişimciler başkanı, an itibariyle instagram'da 624 gönderi-
  59 takipçi - 65 takip istatistiklerine sahip, itü 'den mezun, orta doğu'da boru sektöründe çok aktif olan karon mühendislik'in ceo'su.
 • tobb kadın girişimciler kurulu başkan yardımcısı.
 • kendisi zamanında türk suriye iş konseyi başkanlığı yapmış eski kadın girişimci, yeni dönemin ve yeni hükümet sistemimizin iç ve dış ticaretinden topyekün sorumlu olacak ilk ticaret bakanı.

  istihdamın, kadın girişimciliğinin, kobilerin ihracat kapasitesinin, ihracattaki katma değerli üretimin arttırılması ve ülkemizin tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçişi hususunda büyük işler yapacağını umuyor, kendisine başarılar diliyorum.
 • ticaret bakanı, elektrik mühendisi ve bir iş kadınıdır.

  ingilizce özgeçmişi aşağıdaki gibidir;

  ruhsar pekcan is the ceo of karon muhendislik.sanayi ve ticaret ltd. based in istanbul, turkey.

  ms. pekcan is an electrical engineer, holding a master degree in electrical engineering. she has been involved with the heavy industry since last 32 years. she began her career as an electrical engineer at a pipe manufacturing factory in turkey in 1981 and became a general manager and board member of the company before resigning in 2005.

  in 2005, ms pekcan joined her family business as ceo of the company, a business dealing with prefabricated houses and pipeline projects in turkey and also in countries such as kazakhstan, azerbaijan, turkmenistan, lebanon, syria, jordan, libya, sudan, yemen, greece, romania, bulgaria, spain, croatia, china, and india.

  bu da türkçesi;

  istanbul teknik üniversitesi elektrik fakültesi mezunu olan ruhsar pekcan, istanbul teknik üniversitesi elektrik fakültesi'nde yüksek lisans yapmıştır.

  tobb kadın girişimciler kurulu başkan yardımcısı olan ruhsar pekcan, 32 yıldır aktif olarak iş hayatında yer alıyor.

  altyapi sektöründe faaliyet gösteren firmada genel koordinator; genel müdür ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuş ve halen karon mühendislik san. ve tic. ltd. şti.-istanbul şirketinde ceo olarak görev yapmakta olup, deik türkiye suriye iş konseyi başkanlığını yürütmektedir.

  2005 yılında karon'un ceo'su olan ruhsar pekcan, çeşitli projelerle, kazakistan, azerbaycan, türkmenistan, lübnan, suriye, libya, sudan, yemen, yunanistan, romanya, bulgaristan, ispanya, hırvatistan, çin hindistan ile aktif olarak ticaret yapıyor.