• çirkindir çok çirkindir ne kadar pollyanna kadın tanıdıysam, iyi kalpli tanıdıysam çirkindi
  • *adalet duygularının çıkarcılıktan daha yüksek bir yerde olması.
    *dengeli ve kararlı bir ruh halinde olmaları. sözlerinin dansöz gibi oynamaması. yalan kavramının olmaması.
    *bencil olmamaları.
    *birini üzdüklerinde kendilerinin daha çok üzülmesi ya da biri üzdüğünde çok yıpranmaları.
    *özür dileme konusunda çok net olmaları.
    *parayı asli amaç halime getirmemeleri ve devamlı hesaplayan insan olmamaları.
    *ve daima hayvanlara karşı merhametli olmaları.
  • naiflikleri yüzünden hep enayi yerine koyulurlar.
  • bence gözlerine direkt yansıyor. gözlerinde bir parlaklıkla kendini belli ettiğine inanıyorum. tabii herkes o parlaklığı göremiyor:)
    türkü dinlemeyi severler mesela , gözyaşlarını akıtmaktan utanmaz gocunmazlar , dertleri bal eylerler ,dostlarıyla sohbeti keyifli olur.
    iyi biri olmak için değil de iyilik yaptıkça dünya üzerindeki acıların bi nebze de olsa azalması için mücadele ederler, bunun bir parçası olmak için.
    kırmaktan çok onarmayı,kaçmaktan çok sabretmeyi ve emek vermeyi seven insanlardır. hatta fazlası.
  • çocuk kalbi bozulmamış kişilerdir. acı çekmekten kaçmazlar. acıyı hissederler. daha doğrusu bir başkasının acısını ve hüznünü hissederler. bir de ruhu iyi olanların en önemli özelliği ise bir başkasının başarısını takdir edebilirler.
  • -birini istemsizce kıskandıklarını fark edip buna üzülmeleri 'neden kıskanıyorum, kıskanç biri miyim ben' diye dert etmeleri
    -biri bi şey istediyse ondan, ne yapıp edip bi şekilde yapmaya çalışmaları. öyle uyduruktan da değil, en düzgün şekliyle yapabilmeye çalışmaları
    -kendinden ödün verdiğini fark etmeden yardıma atılmaları
    - birine veya bi şeye zarar verebilecek hiçbir işe ellerinin gidememesi

bikaç tane tanıdım böyle insan. onlar iyi ki var. hep var olsunlar, mutlu olsunlar.
  • güzel olan şeyleri yaşatmazlar.
    adi insanlar, ruhu güzel insanın ruhunu kemirerek bitirirler.
  • görüp görebildiğim en önemli özellikleri kıskanç olmamaktır herhalde. ruhu güzel bir insan kimseyi kıskanmaz. ne dostunu de düşmanını.
  • ruh güzelliklerinin yüzlerine yansıması
  • sevecenlik kapasitelerinin fazla olması,çoğunluğa göre daha duyarlı olmaları ve empati yapmayı çok iyi becerebilmeleri en temel ortak özellikleridir. daha derinden incelersek mutlaka sanatsal yönleri çok gelişmiş olup eq'ları ( duygusal zekaları ) yüksektir.
hesabın var mı? giriş yap