• yaşar kurt'un içki sigara kokan sesinden harika bir parça.
    seni öldün sandım ruhum biliyor musun?
  • istanbul'da bel altı, ıslak bir sıcak. rüzgar saç diplerimi dövmekle meşgul, taksim'de kepçeler ciğerlerimi, taksim'de polisler çocuklarımı.
    playlist "ruhum"u gösteriyor. ne güzel hitaptır aslında sıfata indirgendirdiğinde. aklıma "ruhum" diye nitelediklerim geliyor vaktiyle, tükürüyorum. midem bulanıyor.
    şimdi biraz daha sahip çıkabilmek adına, "baba o gün sen neredeydin?" sorusunu cevaplayabilmek adına taksim'e gidiyorum.
    "ne zaman geldin? ruhum. görmedim seni." ciao
  • 28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi'nin benim gözümde official şarkısıdır.
  • efsane bir tuna ft. şule şarkısıdır. güzel bir klibi vardır.
  • yaşar kurt'un şarkısına itafen;

ne zaman geldin ruhum ?
    görmedim seni.
    `gel otur soluklan hele
    bir çay içelim?
    nasılsın görüşmeyeli?
    anangiller nasıl?`

diye devamını getiresim gelir hep.

(bkz: işsizliğin zor bir zanaat olması)

edit: yanlış olmasın, şarkıyı çok severim o ayrı mesele, maksat geyik olsun.
  • hayatıma yaşar kurt şarkısı olarak girmiş, tuna ft. şule tarafından içime işlenen ve şu anda da her şeyim olmuş kişiye taktığım benzersiz sıfatlardan birine dönüşmüş kelimedir. ruhsuzken hayatıma girip beni tekrardan yaşatan kişi ruhum değil de nedir?
  • ahmed arif'in suskun'daki seslenişi:

"...
    ruhum... mısra çekiyorum, haberin olsun.
    çarşıların en küçük meyhanesi bu.
    saçları yüzümde kardeş, çocuksu...
    derimizin altında o ölüm namussuzu...
    ve ahmed'in işi ilk rast gidiyor,
    ilktir dost elinin hançersizliği...
    ağlıyor yeşil."
  • şarkı değil, kanayan yara mübarek.
    klibe hiç girmiyorum bile. ruhumun ağrısına rakı basacağım.
    acıdan böbrek taşımı düşürdüm şu an.

ruhum
  • depresif birine tavsiye etmeyeceğim şarkı. klibi hiç izlenmemeli bile. hipomani döneminde olan bipolar tip 1 hastasına dinletilebilir fakat bu ilacın uzun süre kullanılması durumunda aynı kişide major depresyonu tetikleyebilir.
hesabın var mı? giriş yap