• genelde ruyada olmenin sonucu burdaki dunyada uyanmaktir. ve genelde bir panikle olur bu, olumu kendimize uzak tuttugumuzdan midir nedir.
    tabiri de genelde "omrun uzami$" diyedir ki niyedir nedendir hiç bilinmez...
    (bkz: ruyada olup uyanmamak)
  • bir zamanlar sık yaşadığım durum.. yüksek bi yerden falan düşerdim genelde, düşme anı uzun sürdüğü için düşmeye başlayınca hep "hassiktir öldük" derdim içimden. sonra enteresan düşünceler dönmeye başlar kafanızda. en sonunda da uyanıp kendinize gelmeye çalışır, durumu kavrayınca da "oh be yaşıyomuşum" gibisinden sözler sarfedersiniz.
    bir de bunun kendinizi ölü görüp, uzaktan bedeninizi izleme durumu vardır ki onun için: (bkz: rüyada kendini ölmüş olarak görmek)
  • ruyada olmek imkansizdir. oldugunu dusunup uyanmak, bir yerden duserken hasssktir diyip uyanmak vb ise mumkundur. birebir olunmez.
  • (bkz: ruya)
  • ruyada olen insanlarin aci cekmedigi de rivayet** edilir.
    (bkz: uykuda olmek)
  • yaklasik 2 haftadir düzenli kabus görme sendromumun son duragi. isin ilginc tarafi denizde bogulup oldukten sora insanlarin benim hakkinda dusunduklerini öğrenmem icin dünyada dolasmam idi. .kesinlikle birkez daha yasamak istemedigim, ve beni uyandiktan sonra uyutmayan anlatilmasi guc bi mevzu.
  • saat sabah 07.36'dır, olayın kahramanı (evet siz) tükürükleriniz akmış, ağzınız ve yastık arasında bir vakum oluşmuş vaziyette uyumaktasınızdır.siz horladıkça yastık-ağız-vakum üçlüsü ne tip bir duruşa geçiyorsa artık, bu olayın rüyadaki tezahürü boğulduğunuzu görmeniz olarak karşınıza çıkıyor ve kabus nefes nefese
    uyanmanızla bitiyor.
  • bir de rüyada ölmekten daha kötü şeyler de olabilir mesela rüyada nuri alçoyu görebilirsiniz ansızın.
  • gerçek hayatta ölmekten pek farkı yoktur birebir hissedilir. kişi şanslıysa hiç durmadan diğer dünyaya yatay geçiş yapabilir. tutturduğu puan yada rektörü tanıması önemli değildir.
hesabın var mı? giriş yap