• babası tarafından kurtarılmış zengin bir katil trafik canavarı
  • biri başlığa can vermiş sağolsun ama bu adam can aldı!
  • şu sözlük hayatını kaybeden polis için en başından beri ailesinden daha dik durdu, daha çok uğraştı gerekenler gereken cezayı alsın diye, ama ne oldu? tabiki beklenen oldu. herkes mutlu sonuçta.

bu da dursun burda
  • adalet ve kalkınma partisi zamanında katil olup, içeri girip, kısa sürede çıkmıştır.

(bkz: adalet)
  • vicdan sahibi mi değil mi, çok merak ettiğim zevat. acaba, her gece başını yastığa koyarken göğsünün orta yerindeki o şey sızlamıyor mu? uyku giriyor mu gözlerine?

(bkz: katil)
  • unutmamak lazim .
  • katil. unutma. unutturma.

vicdan azabı yakasını bırakmasın.

bu iştin "istemeden" veya "ben ister miyim"i olmaz. son pişmanlık dediğimiz şeyde 1 insanın hayatı söz konusu.

allah şikayetini geri çeken polis eşinin de belasını versin. onu içi yana yana para kabul ettirmeye yönelten bu sistemi de kahretsin.

hiçbir ama hiçbir cümle "emniyet kemerini taksaydı..." ile başlayamaz. üstelik ilk kazası değil. geçmişte muştalı hayvanlıkları var. hiçbir şey ört bas edilemez.
  • devran tersine döndüğünde ona ve sevgili babasına da uğranır elbet
  • mutluyum dememiş, umutluyum demiş...

-------------

http://www.hurriyet.com.tr/…t-hakana-mesaj-40444568
    ürriyet yazarı ahmet hakan bugünkü köşe yazısında, rüzgar çetin'in kendisine verdiği cevabı yazdı. ahmet hakan, "dün köşemde 'bir dur, bir pişman ol' demiştim. rüzgar mesaj atmış. ağabey mutluyum demedim. yaralıyım, çok pişmanım" dedi.

işte ahmet hakan'ın bugünkü yazısında yer alan o bölüm:

"bir dur, bir pişman ol, bir kenara çekil, bir acı çek" falan yazdım ya... mesaj atmış bana rüzgar çetin. şöyle diyor: ahmet ağabey! yazmışsın sağ ol ama ben bunların hepsini yaptım.

'yaralıyım, bundan emin ol'

mutluyum demedim, yargıtay'dan umutluyum dedim. yaralıyım, bundan emin ol. hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağım. olayın üzerinden bir buçuk yıl geçti. sekiz ay hücrede tek başıma en büyük cezayı çektim.

'hayatım mahvoldu'

kimseye verilmemiş emsalsiz bir hüküm yedim. hayatım zaten mahvoldu. ayrıca 10 yıl geçse de bu acı bitmez. bunu sen de biliyorsun."

------------------------

şu sözlerin söylendiği ülkede belki alakası bile olmadığı halde fetöcü diye içeri atılıp sonra salınan ama işinden gücünden olan, hayatı kayan, asker olma hayalleri suya düşen, hakları yenen, emek verdiği uğruna sınava girip uğraştığı işinden gücünden olan, hayatlarından yıllar kaybeden insanlar var. hapiste kral gibi yaşayıp, dışarda özgür ama yaşarken ölmek mümkün. bu açıdan empati/sempati olarak çok birşey beklemesin.

hele ki bir yandan "hayatım mahvoldu, bu acı bitmez" derken, cezaya itiraz edip yargıtaya başvurmak zaten ne kadar samimi olduğunu gösteriyor.

içkili araç kullanımı, aşırı hız, karşı şerite geçme, 1ölü, 1 ağır yaralı... kazadan sonra alkol testi için kan vermemiş, itiraz etmiş, daha sonra test yapılmasına rağmen alkol oranı yüksek ama dediğine göre asla eskisi gibi olmayacak, yaralı falan...10 yıl geçse de acısını evinde, ailesiyle, arkadaşlarıyla nişantaşında kafelerde, orda burda çekeyim istiyor sanırım?
  • samimiyetine inanmıyorum....!
hesabın var mı? giriş yap