• temel karamollaoğlu'nun twitter'da paylaştığı videodur.
    twitter linki
    youtube linki

araç geçiş garantisi verilerek yaptırılan köprülerin kamuya maliyetini gerizekalıya anlatır gibi anlatır gibi videoda anlatmış.
    osmangazi köprüsü: 32 aylık araç geçiş garantisi 38.9 milyon araçmış ve köprüden 19.7 milyon araç geçmiş. 19.2 milyon araçlık fark bulunuyor. bu köprünün kamuya maliyeti 4 milyar tl civarında.
    yavuz sultan selim köprüsü: 30 aylık araç geçiş garantisi 125 milyon araçmış ve köprüden 37.2 milyon araç geçmiş. 87 milyon araçlık fark bulunuyor. bu köprünün kamuya maliyeti 2milyar 88 milyon tl...
    geçmeyen araçlara toplamda 6 milyar tl ödeme yapılmış.
  • kendi tabanının kime yakın olduğunu bildiğinden sebep, istanbul seçimlerinde adayını çekmeyerek doğruyu yapan partinin, yine doğruları sade bir şekilde dile getirdiği videodur.
  • biraz daha anlaşılabilir olabilirdi.
    yap işlet devret modeliyle hazine/devlet kasasından para çıkmayacak denilmesine rağmen devletin kasasından toplamda şu kadar yılda ortalama bu kadar çıktı, önümüzdeki 10-15 yılda bu kadar çıkacak diye biraz daha detay verilebilirdi.
    başarılı ancak belirli bir düzeyin seviyenin üzerinde kesime hitap ediyor.
    konudan habersiz köprünün ihtişamıyla zevke gelen maalesef çok geniş bir kesim var.
  • güzel çalışma olmuş. ancak bence de bu konuyu kıyas yoluyla anlatmak daha etkili olabilir. örnek olarak şu haberi gösterebilirim:
    kaynak t24 -yavuz-sultan-selim-koprusunun-maliyeti-bogazici-koprusunden-143-kat-fazla

çünkü halk matematikten böyle anlıyor. 6 milyar tl dediğin zaman bu herhalde koskoca devlet için büyük para sayılmaz diye düşünebiliyor. halbuki "demirel bu kadar parayla 140 tane köprü yapabilirdi. hem de 50 sene öncesinin teknolojisi ve imkanları daha zor olmasına rağmen" denilirse birbirinin hemen hemen aynısı olan iki köprü arasında neden bu kadar fark olduğunu ister istemez sorgulayacaktır.

bu şekilde soygunu idrak etmek herkes için daha kolay olur diye düşünüyorum.
  • saadeti öveceğim günlerin geleceğine imkan ihtimal vermezdim, fakat bu video ve öncesinde yayınladıkları ile şu an sosyal medya bazında türkiye’de en iyi muhalefet yapan parti.

t: iç karartıcı gerçeklerin videosu.
  • acı olanı bu soygun düzenini hizmet sanıp oy veren insanların olması.
  • yine saadetin çok konuşulan reklamların altına muhtemelen mgv gençliginden bir genc arkadaş
    bizi ovmeyin bize oy verin
    yazmıştı aklıma geldi yine gülümsetti beni..
  • muhalefet partileri arasında, reklam işini en iyi yürüten parti saadet partisi bence. gayet açıklayıcı ve sade olmuş.
  • sadece şimdilik kamuya maliyeti 6 milyar tl olmuş köprülerle alakalı videodur.

6,000,000,000 tl toplam maliyet demek, eğer 80,000,000'a bölersek ülkedeki kişi başına 75 tl masraf demektir. dikkat ederseniz 80 milyona böldüm yani rize'de gümüşhane'de konya'da yaşayan vatandaşları geçtim onların 2-3 yaşındaki çocukları bile bu köprüler için 75 türk lirası ödemiştir.
    saçmalığın boyutunun idrak edilmesinde umarım faydam olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap