• genetik dökülmeyi önlemenin -hormonal bir bozukluk olmadığını varsayıyorum- yolu yok sanırım. en iyisi kısa saç, medikal şampuan(sebamed gibi), saçla fazla oynaşmamak(boya, fırça, maşa yıpratır:/) sanırım. dengeli beslenmek de iyi olabilir(demir eksikliği, kreatin eksikliği vs. önleme açısından).
  • en net çözümü hiçbir şeyi kafaya takmamaktır.
    stres, sıkıntı saç döker.
  • stres yapma yeter
  • kafayi kopartmak
  • saçımı sürekli tepeme topladığım için yaşadığım durum.
    bereket bol saçım var. diyordum ki. önlerin açılmaya başladığını görür oldum.

üşengeçlerin uygulayabileceği yöntemler yok mu ya?
  • budur. (#60966557)
  • öyle bir yol yoktur. eninde sonunda dökülür, siz de en sonunda ektirmeye gittiğinizde harcadığınız paraya, emeğe ve yitip giden umutlarınıza üzülürsünüz.
  • pek çeşitli yollardır. bu amaçla uygulanan pek çok doğal kür var ve sanırım işin özü saç telini ve kökünü iyi beslemekten ve kafa derisinin altındaki kan dolaşımını tetiklemekten geçiyor. sülfür içeren soğan suyu ile kafa derisine yapılacak olan hafif bir masaj kan dolaşımını hızlandıracaktır. ayrıca bıldırcın yumurtası, muz/avokado püresi, hint yağından oluşacak saç maskesi de saç telini oldukça kuvvetlendirecektir. tabii dengeli beslenmeyi - özellikle yeşiller - ihmal etmemek lazım.
  • (bkz: #61014001)
  • engelleyemezsiniz sadece yavaşlatırsınız o da stres yapmasanız, abuk subuk şampuan kullanmazsanız v.s
hesabın var mı? giriş yap