• forum aslında teoride faydalı gibi görünüyor. gelişimleri görüyorsunuz, kullanılan takviyeleri falan anlıyorsunuz.

ama çok ciddi şekilde içeride gizli reklam var, asmed, asuman hair vb. bunlara kötü yorum yaparsanız direkt olarak engelleniyorsunuz.

bu gibi merkezlerin kötü sonuçları da yayınlanmıyor ya da kötü sonuca "çıkışlar çok iyi 9. ayda daha da iyi olur" gibi boş yorumlar yapıyorlar.

ama foruma reklam vermeyen bilinmeyen bir merkez ise "keşke araştırıp bilinen bir yere yaptırsaydın" gibi "sonuç kötü" gibi yorumlar yapılıyor.

okurken dikkatli okuyun, merkez seçiminizi buradaki reklamlara göre yapmayın.
  • sacekimisonuclari'na girmeden önce bilmeniz gereken kurallar ve kaideler:

üç ekimci dışında hiçbir ekimci önerilmez.
    bu ekimcilere piyasanın en pahalı ekimcileridir.
    bu ekimcilere laf söyleyeni forumdan uzaklaştırırlar
    bu ekimcilere hakkındaki eleştiriler ivedilikle silinir ya da düzeltilir.
    ucuz etin yahnisi yenmez algısı beslenir ki kimse bu üç ekimciden başkasına gitmesin.
    sac ekimini (ki aslında nakildir o, nasıl bir cehaletse forumun adını bile öyle almışlar) bu üç ekimci bulmuş, geliştirmiş ve dünyaya yaymistir. aksini düşünen ateisttir.
    su kadar param var ne yapmalıyım denildiğinde, ya bütçeyi artırıp bu üç ekimciden birini seçmeniz, ya da bekleyip bütçeyi artırıp bu üç ekimciden birine gitmeniz beklenir.
    x nakil yeri neresidir diye konu açacak olursanız asagilanir, forumu aktif ve efektif kullanmamakla yaftalanirsiniz.

ve daha bir sürü şey...
  • bir tane moderatörü var ve hemen hemen her konuya "finasterid kullanmalısın" diye yorum yapıyor. bi dünya yan etkisi olan maddeyi bu kadar kolay tavsiye etmeleri inanılmaz.

bunun dışında bu site saç ektirecekler için bulunmaz nimet. ama moderatörü tırt.
  • saç naklini düşüyorsanız, türkçe araştırmalarınız sırasında ilk olarak muhakkak bu site ile karşılaşacaksınız.

insanlar bir heves klinikten çıkar çıkmaz abuk sabuk fotoğraflar çekip nasıl olmuş diye soruyor. kafalar kıpkırmızı babun götü gibi, ne yorum yapacaksın. zaten çoğu bir süre sonra açtığı konuyu da unutup gelişmeleri yazmıyor. sitenin adında "sonuç" kelimesi var ama sonucu görebildiğiniz konu oranı çok çok düşük. ben size peşinen yorum yapayım yine de sırasıyla, saç nakli yaptırıp konu açmış kadar olursunuz:

- planlama güzel olmuş (ilk gün/hafta)
    - kararmalar başlamış (3. ve 4. aylar)
    - daha gelişir bu (8 ile 12. ay arası)

bir de gizli asmed(koray erdoğan) reklamı yapar site sahibi ve yöneticisi. asmed ekimi kötü sonuçlanırsa, sonuç değişmeyecek olmasına rağmen "2-3 ay daha beklemelisin" yazar, 12-18 ay dolmuşsa da "klinik revize edip mutlu eder mutlaka" diye konuyu kapatır. birden fazla kullanıcı adı kullanır bazen, yazım hatalarından(ramen[rağmen], ola bilir[olabilir], yap malısın[yapmalısın] v.s..) aslında aynı kişiler olduğunu anlayabilirsiniz rahatlıkla. koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi 'dir. benim koray erdoğan'da işlem yaptırmamda bir etkendir bu site, başkaları hayal kırıklığına uğramasın diye bu site hakkında özellikle bilgi vermek istedim.

biraz ingilizceniz varsa(yoksa da google artık her şeyi doğru bir şekilde çeviriyor) aşağıdaki uluslararası kaynakları incelemenizi şiddetle tavsiye ederim:

1. https://www.hairrestorationnetwork.com/
    2. https://www.hairlossexperiences.com/
    3. https://www.hairlosstalk.com/
    4. https://www.baldtruthtalk.com/
    5. https://bellicapelli.forumfree.it/ (italyanca)
    6. https://www.alopezie.de/ (almanca)
    7. https://www.international-hairlossforum.com/ (fransızca)
    8. https://www.recuperartupelo.com/ (ispanyolca)

daha detaylı bilgi için:

(bkz: saç ekimi/@osmangazi86)

sonradan gelen ekleme: fark ettim ki site yöneticisi fake hesaplar ile, koray erdoğan'ın iyi sonuçlanan ekimlerine "süper sonuç, tebrikler" vs... yazarak ilk sayfaya çıkarıp reklamını yapıyor zımnen. her ne hikmetse bu kullanıcılar, 3 yıl önce yapılmış ama kötu sonuçlanmış hiçbir ekime yorum yapmıyor. hep iyi ekimlere denk gelip olumlu yorum yazıyor aynı kullanıcılar, aynı dönemlerde. ilk sayfaya gelince ekim konusu, diğer fake olmayan kullancılar da durumdan habersiz olumlu yorumlar yapıyor.

manipülasyon yapın ama biz anlamayalım diyeceğim ama zekaları o kadarına izin veriyor sadece.
  • arkadaşlar bu siteden araştırma yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor. zira birçok başlıkta gizli reklam var. siteye girdiğinizde de adlarını heryerde görebileceğiniz bazı klinikler tarafından fonlanan adminler ve bazı üyeler sayfalarca bu 4-5 aşırı pahalı saç ekim merkezini övüyor ve toz kondurmuyor. adminler doktor gibi önüne gelene 'finasterid' denilen çok ağır ve birçok ciddi yan etkisi olan ilacı bunu kullanmalısın, kullanmazsan saçların dökülür gibisinden işkembeden tavsiyeler veriyor. ayrıca para aldığını düşündüğüm bu merkezler ile alakalı şikayet veya memnuniyetsizlik içeren başlıkları ya siliyor ya da çok alakasız cevaplar vererek aklamaya çalışıyor. diğer saç ekim merkezlerindeki başlıklara da keşke biraz daha araştırıp paraya kıyıp şuraya şuraya gitseydin, böyle yerlere gidip saçlarını mahvetmeseydin gibisinden cevaplar vererek buraları yerin dibine sokuyor. zaten bu saç ekim merkezleri tam bir tokatçı bir de bunlar çıktı başımıza. demem o ki okuduğunuz şeyleri filtrenizden geçirin ve öyle değerlendirin.
    iyi forumlar.
    edit: forumun admini bana ulaşıp daha önce yorum yapanlara dava açtığını bana da dava açacağını söyledi.
  • muhtemelen koray erdoganin ve bi kac pahali ekimcinin fonladigi forum sitesi.. adminlerin isi onu ovmek ve onun hakkinda yapilan kotu yorumlari kaldirmak.. para buyuk
  • saç ektirecekseniz gidin bir zahmet birebir görüşerek karar verin, ayakkabı alırken bile deneyerek alıyorsunuz,

bu siteye veya yöneticilerinin yorumlarına göre hareket etmeyin.

sağlık söz konusu beyler şakası yok, kendiniz karar verin ekim merkezine, çok net.

söyleyeceklerim bu kadar ,
    varsa haksız rekabete uğrayan diğer merkezler uğraşmalı.

edit :
    sitenin kısa özeti;
    forumun müdavimi olmayan saç ekim merkezleri konularında standart yönetici yorumu.
    *** ön hat çizginiz çok kötü , ama siz mutluysanız problem yok.
    *** planlama felaket kötü

pozitif dokunulmazlığı olan ekim merkezlerinden birinde felaket ile sonuçlanan operasyon sonrası klasik forum yöneticisi yorumu,

*** xxxx merkez mutlaka revize edecektir moralinizi yüksek tutun , süreç devam ediyor:))))

uzak durun çok net!
  • şaka gibi fiyatların yazıldığı, bu aşırı abartı fiyatların ehonomi kötü kanka o yüzden böyle diye savunulduğu, başta asmed olmak üzere 3-4 yer dışında ülkede başka hiç saç ekimi yapanın olmadığının sanıldığı, fiyatların 2. el araba paralarına yakınlığını savunanların olduğu site.

saç ektirmeden önce araştırırken ekşide hem saç ekimi konusunda hemde özel mesajla bol bol bu sitenin reklamını yapanları gördüm. sitede fiyat ve yer önerilerine bakarken bazı yerlerin adeta bir ibadethane gibi abartıldığını ve şaka gibi fiyatlar istendiğini gördüm.

geçen çarşamba tanıdık vasıtasıyla bir hastanede saç ekimi yaptırdım ve şuan bu sitede yine fiyatlara ve bazı yerlerin sanki ülkede o 2-3 yer dışında hiç saç ekimi yapan yokmuş gibi illa orası olmalı, illa o doktor olmalı yoksa herşey berbat olur seviyesi abartılı mesajları gördükçe gülüyorum. adamların illa o doktor olmalı dediği doktorun istediği ücret bir araba parası seviyesinde.

biri gelmiş fiyatlar çok pahalı diyor hemen gelip ehonomi çok kötü o yüzden denilmiş. adamın yaptığı hesaba göre 160.000 tl gibi rakamlar çıkmış hala ehonomi kötü fiyat normal kafasında cevaplar yazılıyor. benim 12.000 e ektirdiğim saçı asmedin doktoru 150.000 e ekermiş. kendi yerine ekibi olursa 95.000 miş.
  • belli ekim merkezleri hakkinda olumsuz bir gorus paylastiginizda yorumlarinizin silindigi platform.merkezlerden para alıyorlar muhtemelen...
  • bütün saç ekimi sonuçlarını veriyor mu merak ettiğim site.
hesabın var mı? giriş yap