• bir araştırma yapılsa seri katillerin hepsinin su içtiği ortaya çıkacaktır. öyleyse, su içen herkes potansiyel seri katildir.
  • psikopati belirtileri taşıdığımı öğrendiğim, bilimsel araştırma sonucunda ortaya çıkan şey. sade kahve içenlerle sadist ya da psikopat eğilimler gösterenler arasında pozitif bir ilişki olduğunu ortaya koyan araştırma avusturya'da yapılmış. link

starbucks'a önerim: sade kahvenin adını cafe de psycopathe olarak değiştirsin. hayvan gibi satış yapar. ayrıca cafe de sadique ve cafe de narcisse diğer önerilerim.

zorunlu edit: aşağıda bir arkadaş bu haberi paylaştığım için beni geri zekalılıkla itham etmiş. öncelikle ağzına biber sürerim senin. eline diline beline hakim ol. ikincisi araştırmanın orijinali şu: ındividual differences in bitter taste preferences are associated with antisocial personality traits. dileyen araştırır bakar. ne yapsaydım, oturup doktora tezi mi hazırlasaydım okuduğum bir haber hakkında. ne yalan haberler, ergen başlıkları tartışılıyor şurada. verdiğim bir haber linki yüzünden geri zekalı oldum iyi mi? ayrıca azılı bir sade kahve severim ben. psikopatım yani.
  • --- spoiler ---
    araştırmada, acı yiyecek tercihi ile 'gündelik sadizm', yani başkalarına orta düzeyde acı çektirmekten zevk alma eğilimi arasında bağlantı olduğu fark edildi.
    --- spoiler ---

(bkz: urfa sana küsmüş)
    :(
  • (bkz: correlation)
    (bkz: causation)
  • bazilari lise 1'e geri dönebilse de mantik derslerini daha bir dikkatli dinlese...

kahvesini sade icenler psikopattir dememisler be kardesim, iki saniye dusunun klavyeye saldirmadan once.
  • bak yine her bir şeye anlam yükleme çabaları
  • makale gerçekten (http://emilkirkegaard.dk/…al-personality-traits.pdf) böyle bir savı olan bir makale.

bu savı da sy. 7'de okuyabiliyoruz bu arada:

"experiencing bitter tastes thus simultaneously contributes to the development of a
    preference for bitter substances and evokes hostile reactions towards the stimulus, even when perceived as palatable.based on this reasoning, an increased preference for bitter taste should be related to a more hostile personality. the present studies were conducted to test this notion—that a liking of bitter tastes is associated with an increased presence of antisocial personality traits"

yani "acı tatları deneyimlemek acı maddelere yönelik bir seçimin gelişimine katkıda bulunur ve aynı zamanda duyulan tada karşı, yenilebilir olarak algılanmasına rağmen, düşmanca tepkileri yaratır. bu mantıkla yola çıkarak acı tada yönelimin daha düşmanca bir kişilikle alakalı olması gerekir. yapılan çalışmalar bu fikri test etmek için yapılmıştır - yani acı tadın artan antisosyal kişilik özellikleri ile alakalı olup olmadığını yorlamaktadır"

sonuç olarak 2 çalışma yapılmış ve ikisinde de böyle bir bağıntının olduğu bulunmuş deniliyor ama iki çalışmada da örneklemin mechanical turk üzerinden yapılması bu anketi dolduran insanların hakikaten ne kadar "psikopat" olduğunu şüpheli hale getiriyor. ki dahası, metodolojik olarak da sıkıntılı. arada bağıntı kurmaya çalıştığınız özelliğin gizli faktörler tarafından etkilenmemesi için ne gibi bir sınırlama yapılmış o çok muğlak.

dahası bilim denilen küçük bir tanrı yaratıp ona tapınmaya çalışan insan bilimlerine çok güzel bir örnek bu çalışma bana sorarsanız. psikopatinin veya antisosyal davranışların kaynağı damak mıdır yoksa bu insanların yetiştikleri aile ve toplum, normları, etik değerleri falan rol oynayabilir mi? sayıya dökemediğimiz kavramları yok sayarak bir yere varabilir miyiz?

edit:
    bak bak bir de ne demiş conclusion'da:
    "the present research has demonstrated that bitter taste preferences are associated with more pronounced malevolent personality traits, especially robustly with everyday sadism. the sample was a large community sample, thereby representing a wide section of the
    population." yahu arkadaşım, 1000 kişiyi bile toplayamamışsın, popülasyonun geniş bir kısmını temsil ediyor diyorsun... daha popülasyonunun kimlerden oluştuğunu bilmeden küresel geçerliliği olan bir araştırma yapmaya kalktıysan tebrikler 8 milyar insandık sanırım, 1000'den daha az insanla tanımladığını düşünüyorsun; yöresel desem mturk'ten böyle bir seçim yaptığına dair bir ibare koymadığın için olmadığı sonucuna varıyorum.

aferim.
  • hay allah normalde sakinimdir ama bilimle çakışmamak için artık amansız bir psikopat olacağım.
hesabın var mı? giriş yap