• sadece aldığı komisyonlar değil alıcı kitlesiyle de insanı sinir edebilen web sitesi.

adam nasıl çıldırmışsa açıklamalara bunları girmiş;

gelen mesajlar ve aramalar sonucu düzenleme yapma gereği duydum, belli ki açıklama yetersiz olmuş.
    - otomatik kaydırma yapar mı ? yapmaz
    - as900 ile takas olur mu ? olmaz.
    - arsam var uyar mı ? uymaz
    - buzdolabı ile değişelim ? zinhar olmaz
    - eşime alacağım zaten çok kullanılmayacak, almasam da olur. !?=)2019??*** ?
    - 35.000 liram var. maliye değilim ilgilendirmez
    - en son kaça olur ? telefonda sorarsan 44.000, mesaj ile 45.000, araç başında gel konuşalım, çay da içeriz

https://www.sahibinden.com/…rtizli-465495952/detay/
  • üçkağıtçıların, dolandırıcıların cirit attığı sanal satış sitesi. özellikle araç satışında, kapora yoluyla dolandırıcılık had safhadadır.

araç almak isteyenleri, “kısa sürede satılacak” “başkası ararsa aracı direk satarız” “falanca 500 tl kapora teklif etti” gibi komik bahanelerle kapora vermek için yönlendirmeye çalışıyorlar.

kanmayınız, kesinlikle de bizzat görmediğiniz, tanımadığınız insana para yollamayınız. zaten sitenin uyarı kısmında var ama önlenemiyor bu durum.

ha bazı şerefsiz haysiyetsizleri de duyduk, fiyatta anlaşıp sırf kapora oyununa kanmadı diye puştluğuna kilometrelerce yol yaptıranlar varmış. sonra tabii ne telefon ne de başka bir yerden ulaşamamışlar.

o kansızlar için yaşasın cehennem.

not: inşallah bu problemlerle karşılaşmam, karşılaşmayız...
  • arama sonuçlarının içerisine reklam yerleştirmeye başlayarak, namına ve haysiyetine
    leke sürmüş firmadır.

sen zaten siteyi birşeyler satarak komisyon almak için işletiyorsun, benim ilgi gösterdiğim ürünlerin arasına hiç alakası olmayan bir reklamı neden yerleştirip dikkatimi dağıtıyorsun? zannedersin ilanlar beleş, komisyon alınmıyor.
  • site de biraz zaman geçirince türk çe unut uluyor.

10 ilanın 9'unda imla 0.

beynim'de hasar kaydı var artık.

edit: entry'de imla hatası var diye mesaj atmayın. sadece ciddi alıcılar ulaşsın. pazarlık sünnettir diye bir miktar pazarlık payı vardır.
  • fiyat şişirmemenin mümkün olmadığı site. 10 liraya satışa çıkardığım ürüne 7 lira teklif ediyorlar. fiyatı 8e düşürdüğümde bu sefer 5 lira teklif ediyorlar. hatta bazıları niye bu kadar ucuz demek için arıyor. 5 teklif eden birine tamam sattım dedim hayırlı olsun dedim cidden bunu yaptım. gelen cevap; ben bir aileme danışayım. çok tuhaf yahu.
  • en büyük faydası oturduğu yerde, vergi ödemeden insanları düdüklemeye çalışan emlakçıların önüne geçmesi olan güzel sitedir.
  • abazanların çok aktif şekilde faaliyet gösterdikleri sitedir..

arada atmaya kıyamadığım kıyafetleri 15-20tl gibi komik fiyatlardan buraya koyuyorum..maksat ziyan olmasın, birinin işini görsün diye..ama gelen mesajların %90'ı erkeklerden ve şu şekilde;
    "elbiseyi çok beğendim, üstünüzde bir fotosu varsa vatzap'tan atar mısınız"
    "ayakkabı yanında bir çorabınızı da göndermeniz mümkün mü"
    "ben alıcıyım ama sizinle telefonda konuşmak isterim, ürün hakkında detaylı bilgi almalıyım"
    bilgi almak istediği ürün de dümdüz bir kot etek, sanırsın araba amk..

özellikle hanım arkadaşlara önerimdir, bu siteye asla adınızı ve soyadınızı yazmayın..ben bir defa bu hatayı yaptım, sosyal medyadan bile ulaştılar..artık soyadı kısmına "hanım" yazarak kullanıyorum..size de şiddetle tavsiye ederim..
  • macera ve sinir sahibi olmak isteyenlerin acilen ilan açmaları tavsiye edilmektedir. son 1 ay içinde yaşadıklarım;

- araba satılık ilanı koydum. alacak kişiler eksper parasını bana kitlemeye çalıştı.

- arabaya sıfır muamelesi yaptılar. nokta nokta çizik arayıp parayı düşürmeye çalıştılar. hepsini sıfır araç satan galerilere s.ktir ettim.

- cebindeki paraya göre fiyat biçip, "zarar edersin" diye telefonda saçmalayıp, aracı 5-8 bin lira altına almaya çalıştılar.

- aracı almak için arayanlar, gbt sorgusu yapar gibi aptal aptal sorular ile sıkıştırmaya çalıştılar. hepsinin suratına kapadım. sanane benim memleketimden, işimden gücümden.

- araç sattıktan sonra, alacağım araç ilanlarını arayıp, sözleştikten hemen sonra bir çoğu araba satıldı yalanıyla anında ilanı sildi. yok yani satmaya niyetin yoksa neden ilan koyuyorsun.

- en son telefon değişikliği yaptığım için eski sattığım telefonu almaya gelen vatandaş, aracına attığı 40 tl benzin parasını fiyattan düşmeye kalktı. telefonu elinden kaptım.

- ilanlara telefon numarası koymak gibi bir hata yaptım. ne gecesi kaldı, ne gündüzü. istedikleri saatte içip içip aradılar.

böyle adamlarla macera dolu dakikalar yaşamak istiyorsanız, kesinlikle ilan koyunuz.
  • geçen ay bir ürün aldım bu siteden. sonra ürün geldi, baktım alakası yok ve hatta sahte. geri gönderdim. satıcı, anlaşmalı olduğu kargodan gelen ürünü almadı. mesafeli satış sözleşmesindeki adrese göndermiştim halbuki.

sonra anladım ki bu satıcı bir dolandırıcı. ürünü get ile aldım ve işlemi onaylamadan sahibinden.com müşteri hizmetlerini aradım. işlemi onaylamadığımı söyledim ve satıcıyı ihbar ettim. bana şu cevabı verdiler:

- kargoladığınız ürünün kargo bilgilerini verin, biz de işleminizi iptal edelim.

hemen bilgileri verdim ve para iademin yapılacağını söylediler.

ancak kredi kartımdan paranın çekilmiş olduğunu gördüm. sonra tekrar aradım firmayı ve bana "kargonuz ankara'da görünüyor (halbuki şişli'ye gönderdim) ve bu kargo şirketini arayıp bilgi almalısınız." dediler :)

tabi ki kargo şirketini aradım ve onlar da burada böyle bir kargo yok dediler.

sahibinden.com'un iş bilmezliğinin sonucunda ürün almayarak para ödemiş oldum.

yuh!
  • telefon uygulamasını indirdiğim gibi geri sildiğim site.
    nasıl bir yokluksa adamlar iş ilanından kız düşürmeye çalışıyorlar.
    allah başka keder vermesin.
hesabın var mı? giriş yap